Cenay Toprakkaya

Gezginlerin yeni buluşma noktası; Interrail Kafe Ankara

Gezginlerin yeni buluşma noktası; Interrail Kafe Ankara
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’de sayıları yaklaşık 1 milyon civarında olduğu düşünülen gezginler için yeni buluşma noktası Interrail Kafe, Ankara’da hizmete girdi. Tüm dünyadan gezginlerle buluşmaların, söyleşi ve dinletilerin yapılacağı, yurt içine veya yurt dışına gidecek kişilerin ücretsiz harita, ülke kitapları, çadır ve mat edinebileceği, uçak ve interrail biletini indirimli alıp konaklamasını ayarlayabileceği Interrail Kafe Ankara, Yücetepe Mahallesi 84. Cadde’de hizmet verecek.

Mekan içerisine kurulan özel bölümde kitap okuyan veya ders çalışan kişilerin ücretsiz çay servisinden yararlanacağı Interrail Kafe’de aynı zamanda dileyen herkes, gittikleri ülkelerle ilgili eventler düzenleyebilecek. Sabit birkaç personelin dışında sadece seyahat etmek için para biriktiren öğrencilerin çalıştırılacağı kafede söyleşilerden, dinletilere, tasarım günlerinden akustik konserlere kadar pek çok etkinlik gerçekleşecek.

HER CUMARTESİ GEZGİN MUHABBETLER

Her ay farklı bir gezginle söyleşilerin yapılacağı mekanda ayrıca, gezi kitapları yazarları ile de zaman zaman imza günleri gerçekleşecek. Gezginlerin her Cumartesi bir araya gelip seyahatler sırasında yaşadıkları ilginç ve komik anılarını paylaşacağı Gezgin Muhabbetler’in yanı sıra her ayın 4. pazar günü, farklı ülkelerin yemeklerinden oluşan Ülke Yemekleri Günü gerçekleşecek. Sosyal medyayı da oldukça aktif kullanan mekana, instagram ve facebok üzerinden Interrail Kafe adı veya #interrailkafe hashtagi ile ulaşılabiliyor.

Interrail Kafe

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor