Cenay Toprakkaya

Foça dört mevsim yaşayacak

Foça dört mevsim yaşayacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen “Gelecek Turizmde”, dördüncü yılında İzmir’in Foça ilçesinde turizmin dört mevsime yayılması için çalışacak bir projeye destek veriyor.

Her yıl sürdürülebilirlik temelinde sunulan üç turizm fikrine fon desteğinin yanı sıra eğitim, planlama, teknik destek, iletişim ve danışmanlık desteği veren “Gelecek Turizmde” ile desteklenecek “Dört Mevsim Foça” projesi, Foça Turizmciler Yatırımcılar ve Esnaflar Derneği (TUDER) tarafından belediye ve kaymakamlık işbirliğiyle yürütülecek.

Foça

TURİZM FAALİYETLERİ DÖRT MEVSİME YAYILACAK

Proje ile mevcut turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılması ve geleneksel bağcılık, meyve-sebze yetiştiriciliği, zeytincilik, kıyı balıkçılığı gibi faaliyetlerin turizmi destekleyecek şekilde geliştirilmesi, sürdürülebilir turizm için doğadan yana üretim ve işletme modellerinin turizm faaliyetlerine kazandırılması hedefleniyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM DESTİNASYONU OLMAK HEDEFLENİYOR

TUDER Başkanı Umut Tutar, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “İlçemizin öncelikli geçim kaynağı turizm. Bu nedenle Foça’nın ülkemiz için sürdürülebilir turizm destinasyon alanlarından biri olarak tercih edilmesi öncelikli hedefimiz. Tüm proje ortakları olarak amacımız, ismini aldığımız Akdeniz foklarını ve ilçeyi kuran Phokaililerden kalan kültürel mirası korumak. Foça’nın tarım faaliyetleri ile tarihi ve doğal değerlerinin tanıtılması, bu değerlerin turizme kazandırılarak yaşatılması için uygulamalar geliştirilmesi konusunda Gelecek Turizmde’nin yapacağı katkılardan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su