Cenay Toprakkaya

Finike, Mavi Bayrak için aday olacak

Finike, Mavi Bayrak için aday olacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın sayılı doğal plajları arasında yer alan Antalya’nın Finike sahilinin, Mavi Bayrak için aday olacağı bildirildi. Finike Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, arıtma tesisinin hizmete girmesiyle birlikte sahil Mavi Bayrak için aday olabilir hale geldi.

Mavi Bayrak organizasyonunu yürüten Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy, Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu’nu ziyaret etti. Mavi Bayrak’ın temiz, güvenli, çevre dostu hizmet ve kalite standartları yüksek olan plaj, marina ve yatlara verilen uluslararası bir ödül olduğunu kaydeden Atasoy, arıtma tesisinin faaliyete geçecek olması ile Finike plajlarının da Mavi Bayrak ödülü için başvuru yapabileceğini bildirdi.

Başkan Kaan Osman Sarıoğlu ise, başvuruda bulunacakları Mavi Bayrak ile hem bölgenin turizm potansiyelini artırmayı, hem de gelecek nesillere daha güzel ve daha temiz bir kent bırakmayı hedeflediklerini belirtti.

Finike

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy; Mavi Bayrak’ın temiz, güvenli, çevre dostu hizmet ve kalite standartları yüksek olan plaj, marina ve yatlara verilen uluslararası bir ödül olduğunu ifade etti…

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor