Kadir Toprakkaya

FIJET Akademi üyeleri Bergama’ya hayran kaldı

FIJET Akademi üyeleri Bergama’ya hayran kaldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) tarafından organize edilen FIJET Akademi 2018 devam ediyor. İzmir’de gerçekleşen buluşmaya katılan konuklar, almakta oldukları eğitim programının yanı sıra İzmir ve yakın çevresini de geziyor. FIJET Başkanı Tijani Haddad ile tüm dünyadan bazı FIJET üyelerinin de hazır bulunduğu etkinlik kapsamında son olarak Bergama’yı gezen katılımcılar, bölgeye adeta hayran kaldı.

AKROPOL VE ASKLEPION’U GEZDİLER

Bergama Belediyesi’nin UNESCO Dünya Mirası Birimi’nde görev yapan Nesrin Ermiş’in hem rehberlik hem de parşömen atölyesi çalışması yaptığı ziyaret sırasında konukların çok etkilendiğini dile getiren FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu; “İnanılmaz derecede ilgi çeken bir atölye çalışması oldu. Öğrencilerimiz interaktif bir şekilde parşömen yapımını öğrendi ve bizzat denediler” dedi. Gezi sırasında ziyaret ettikleri Akropol ve Asklepion’a da hayran kaldıklarını belirten Kutlu, şunları söyledi:

GÜN BATIMINDA UNUTULMAZ BİR GECE

“Konuklar için bir başka ilginç gelen etkinlik ise, Mark Warner Phokaia Beach Resort’ta yediğimiz akşam yemeği oldu. Son derece muhteşem bir gün batımında, açık büfe mangal ve canlı müzik eşliğinde inanılmaz güzellikteki gecenin uzun zaman hafızalarında kalacağını anlatan öğrencilerimiz, günün yorgunluğunu şarkı söyleyip dans ederek, güzel yemekler yiyerek ve mehtabı seyrederek çıkarttılar.”

Bergama

ÇEŞME-TORBALI GEZİSİ

Sürmekte olan eğitim programının dördüncü gününde Yaşar Üniversitesi’nde dersler gerçekleştirileceği bilgisini aktaran FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu, bu bölümde FIJET ve Akdeniz Turizm Vakfı Üyesi Dr. Barbaros Kon, Ludmila Novaçka ve Mike Black’ın birer mini konferans vereceğini söyledi. Daha sonra Çeşme-Torbalı gezisi düzenleyeceklerini ifade eden Kutlu; “Öğrencilerimiz Çeşme’nin dillere destan denizine girecek, ardından Arkas Holding’e ait ve Ege’nin yüz akı organik şarap tadımı için LA Mahzen Restoran’a, Torbalı’ya gideceğiz. Çevremizden büyük destek alıyoruz. Harika bir eğitim programı oluyor. Evet çok yoruluyoruz, fakat yüzlerin gülüyor olması içimizi rahatlatıyor” şeklinde konuştu.

FIJET Akademi 2018 İzmir’in tüm ayrıntıları, TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayısı sayfalarında yayınlanacak…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su