Kadir Toprakkaya

FIJET Akademi’den genç gazetecilere Turizm Eğitim Programı

FIJET Akademi’den genç gazetecilere Turizm Eğitim Programı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET), turizm basınına katkıda bulunmak adına genç gazetecilere yönelik eğitim programı düzenledi. FIJET’in Türkiye’de temsil edildiği ATURJET (Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) ile birlikte organize edilen etkinlik, 12-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ SPONSORLUĞUNDA

Yaşar Üniversitesi sponsorluğunda hayata geçirilen buluşmaya, FIJET Başkanı Tijani Haddad da katılım gösteriyor. Başta Türkiye ve İzmir’in tanıtımına önemli katkıları olacak programa, Ege Bölgesi belediyeleri ve sivil toplum kuruluşları da büyük ilgi gösteriyor.

SERTİFİKA TÖRENİ  VE GALA GECESİ

Başkanlığını Türkiye’den Sema Kutlu’nun yürüttüğü FIJET Akademi’nin Genç Gazeteciler Turizm Eğitim Programı için bir de sertifika töreni ve gala gecesi düzenlendi. 17 Ağustos Cuma akşamı İzmir Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşecek olan bu uluslararası eğitim programının sertifika töreni ve gala gecesine turizm dünyasından yoğun bir katılım bekleniyor.

FIJET Akademi

GELECEK TURİZMDE!

Etkinliğe ev sahipliği yapacak olan FIJET Türkiye (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede, TOURMAG Turizm Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Bir kez daha altını çizerek belirtmek istiyoruz ki, Türkiye’nin geleceği turizmdedir. Ülke olarak yapacak çok şey vardır. Bu nedenle ilgili herkesin gerektiğinden fazla konsantre olmasını arzu ediyoruz” dedi.

NİTELİKLİ TURİZM GAZETECİLERİ ŞART

Aynı zamanda FIJET Yönetim Kurulu Üyesi de olan Atamdede, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu tür organizasyonlar ile turizm dünyasına bilgili, donanımlı ve nitelikli gazeteciler kazandırmayı hedefliyoruz. Buna sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın ihtiyacı var. Nasıl tıp alanında, mimarlıkta, mühendislikte farklı alanlar varsa, turizm gazeteciliğinde de olmalı diye düşünüyoruz.”

FIJET Akademi Başkanı Sema Kutlu…

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su