Hava Asal

Facebook’ta yeni uygulamalar: Beğenmedim ve rezervasyon yap butonları geliyor

Facebook’ta yeni uygulamalar:  Beğenmedim ve rezervasyon yap butonları geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Facebook iş hacmini geliştirmek için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre Facebook sayfaya, “Rezervasyon yap” dahil olmak üzere, toplam yedi buton daha ekleyecek.

Bunlar sırasıyla, “Rezervasyon yap, Bize ulaşın, Aplikasyonları kullan, Oyun oyna, alışveriş yap, Giriş yap ve Video İzle” seçeneklerinden oluşacak. Kullanıcı butonlara tıklandığında, işletmenin kendi web sayfasına/uygulamasına veya Facebook’un ilgili sayfalarına bağlanacak. Önümüzdeki günlerde ilk olarak Amerika’da başlayacak uygulama, 2015’ten itibaren tüm dünyada kullanılıyor olacak.

Bu yılın başında Facebook, sistem üzerinden nline rezervasyon yapılabilmesi için altyapı çalışmalarına başlamış ve bu iş ayrı bşr departman kurmuştu.

Facebook’taki bir diğer yenilik ise artık paylaşımların altında artık “dislike” (beğenmedim) butonu bulunacak olması. Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook için kullanıcılardan en fazla gelen talebin “beğenmedim” butonu olduğunu kaydetti. Zuckerberg, gönderileri beğenmemek için nasıl bir yol izleneceğini düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor