Cenay Toprakkaya

Eskişehir, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda!

Eskişehir, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda yer alan ilk Türk şehri oldu.

Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan UNESCO Hayat Boyu Öğrenme Enstitüsü’nün “Öğrenen Şehirler Küresel Ağı Programı”na, Türkiye’den ilk olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kabul edildi. 28 ülkeden 115 farklı şehrin bulunduğu ağa, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi “Şehrin, o şehirde yaşayanları eğittiği” vizyonu ile gerçekleştirdiği projelerle başvuruda bulundu.

Öğrenen Şehirler Küresel Ağı

ÜYE ŞEHİRLER ARASINDA DİYALOG İMKANLARI

UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı, üye şehirler arasında diyalogu sağlayarak,  şehirde yaşayanların “hayat boyu öğrenme” alanındaki etkinliklerin artırılmasını hedefliyor. Ağ, aynı zamanda her alanda kapasite geliştirmeye olanak sağlayarak, öğrenen şehirler inşa etme sürecinin tanınması ve güçlendirilmesi için araçlar geliştirme ve dünya şehirlerindeki hayat boyu öğrenme uygulamalarına katkı sağlıyor.

HAREKETLİ BİR ÇALIŞMA AĞININ PARÇASI OLACAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de bu ağın bir üyesi olarak, Öğrenen Şehirler’e dair güncel bilgilere erişebilecek, hareketli bir çalışma ağının parçası olacak, diğer Öğrenen Şehirler ile bilgi paylaşımında bulunabilecek, uzmanlar ve profesyonellerden oluşan bir ağ ile iletişimde olacak.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su