Haber Merkezi

Emirates’in yeni kabin ürünleri görücüye çıkıyor

Emirates’in yeni kabin ürünleri görücüye çıkıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Skytrax tarafından 2016 yılında “Dünyanın En İyi Havayolu” seçilen Emirates, 2017 yılında hem A380 hem de Boeing 777 filoları için bir dizi yeni kabin ürünü piyasaya sunacak. Multi milyon dolarlık uçak içi geliştirme programı kapsamında, amiral gemisi niteliğindeki Airbus A380 modelinin Uçak İçi Dinlenme Salonu da geliştirilecek.

Emirates Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Sör Tim Clark, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Müşterilerimizin favorilerinden olan A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, Emirates’in A380 ile sunduğu hizmetin de ikonik bir özelliği haline geldi. Müşterilerimiz, özellikle uzun mesafe uçuşlarda bacaklarını hareket ettirme ve bu rahat ama klas dinlenme alanında sosyalleşme fırsatından memnunlar” dedi. Clark, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

Emirates

DAHA SAMİMİ VE KULLANIŞLI HALE GETİRİLDİ

“2008 yılında lanse ettiğimiz A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu’muzda, o günden beri müşteri geribildirimleri doğrultusunda küçük ama sürekli olarak geliştirmeler yapıldı. Müşterilerimizin dinlenme salonunda iletişim kurabilecekleri alanlar genişletildi. Bu son yenilikte özel yat kamaralarından ilham almanın yanı sıra oturma alanlarını genişletmek ve yolcularımızın sosyalleşmeleri ve dinlenme salonunun hizmetlerinden faydalanmaları için salonu daha samimi ve kullanışlı hale getirmek gibi incelikli bazı değişiklikler de yaptık.”

İLK KEZ ITB BERLİN FUARI’NDA SERGİLENDİ

Yeni Emirates A380 Uçak İçi Dinlenme Salonu, ilk kez dünyanın en büyük turizm fuarlarından ITB Berlin’deki Emirates Infinite Possibilities standında görücüye çıkarıldı. Şu anda Airbus üretim tesislerinde Emirates’in yepyeni A380 uçaklarından birine kurulmakta olan dinlenme salonu, 2017 yılının Temmuz ayında hizmete girecek.

GELİŞTİRİLMİŞ EMİRATES A380 DİNLENME SALONU ÖZELLİKLERİ

Emirates A380 Dinlenme Salonu’nun en yeni versiyonunda yarım ay şeklindeki karakteristik bar korunurken, barın her iki yanındaki pencereler boyunca uzanan yeni koltuk düzeniyle koltuk sayısı artırılmış durumda. Özel yat kamaralarından ilham alınarak hazırlanmış tasarımda, her oturma alanının kendi masa ve penceresi bulunuyor. Dinlenme salonu, 8’i oturan toplamda 26 yolcuya aynı zamanda rahatça ev sahipliği yapabiliyor.

GÖRSEL YÖNDEN DAHA SADE

Yeni Uçak İçi Dinlenme Salonu, görsel ve atmosfer yönünden de daha sade. Kabin ve dinlenme salonu koltuklarında, kenarları parlak ve koyu ahşap tonlarıyla vurgulanmış açık şampanya renkleri kullanılıyor. Emirates’in yaptığı yeni eklemeler arasında ayrıca Uçak İçi Dinlenme Salonu’nu diğer kabinlerden ayıracak ses geçirmez perdeler, yeni yumuşak ambiyans aydınlatma seçenekleri, kullanıcının isteğine göre ayarlanabilen LED aydınlatmalı yeni güneşlikler ve surround ses için subwooferlar da yer alıyor. Dinlenme salonunda ayrıca müşterilerin güncel uçuş bilgilerini almak ve canlı haber ve spor yayınlarını izlemek için kullanabilecekleri 55 inch bir LCD ekran da bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su