Kadir Toprakkaya

Emirates, New York’a Atina üzerinden günlük sefer başlattı

Emirates, New York’a Atina üzerinden günlük sefer başlattı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Emirates Havayolu, New York’ta Newark Liberty Uluslararası Havalimanı’na Yunanistan’ın başkenti Atina üzerinden günlük uçuş düzenlemeye başladı.

Emirates’in Dubai ile New York JFK Havalimanı arasında hâlihazırda düzenlenen günde dört seferine ek olarak uygulamaya konulacak bu yeni güzergâh, uluslararası yolcuların New York’un popüler metropoliten bölgesine kolayca ulaşmalarını sağlayacak yeni bir erişim noktası haline gelecek. Bu güzergâhta kullanılacak Boeing 777-300ER; 8 First Class, 42 Business Class ve 304 Economy Class yolcu ve alt gövdede 19 ton kargo taşıma kapasitesine sahip.

Emirates

YOĞUN MÜŞTERİ TALEBİ DEĞERLENDİRİLDİ

Emirates Havayolu Başkanı Sör Tim Clark, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bir süre önce Yunan hükümeti ve Atina Uluslararası Havalimanı’ndan, Atina-New York arasında uçuş düzenlememiz yönünde bir talep gelmişti. Emirates olarak bu talebi dikkatle değerlendirdikten sonra, Dubai-Atina arası uçuşlarımızdan birini Newark’a uzatmanın ticari ve operasyonel yönden mantıklı olduğuna karar verdik. Diğer havayolu şirketleri tarafından uzun zamandır ihmal edilmiş olan bu yoğun müşteri talebini karşılamış olmaktan ötürü memnuniyet duyuyor ve bu yeni rotanın oluşturulmasında sağladıkları destekten ötürü ABD ve Yunanistan’daki yetkililere ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.”

EMİRATES KONFORU ÖZEL FİYATLARLA SUNULACAK

İstanbul ve İzmir’den çıkan yolcular, Aegean Havayolları ve Emirates’in özel fiyatlarını kombine ederek Atina’dan aktarmalı olarak New York’a çok özel fiyatlarla seyahat edebilecek. Atina’dan Boeing 777 ile her gün gerçekleşecek New York uçuşları, yolcularına sağladığı özel fiyatlarının yanı sıra Emirates konforunu her adımda sunacak.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su