Cenay Toprakkaya

Dünyanın parlayan yıldızı Bodrum

Dünyanın parlayan yıldızı Bodrum
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ülkemizde ve dünyada yapılan bazı araştırmalarda kendine üst sıralarda yer bulan Bodrum, marka değerini günden güne artırmaya devam ediyor. Türkiye’de yapılan bir araştırmada “Yaşanabilir Şehirler” listesinde ilk 10’da yer alan turizm cenneti, yurt dışında başka bir kaynak tarafından hazırlanan “Dünya’da yüzmek için en güzel denize sahip bölge” kategorisinde ise üçüncü sırada yer aldı.

Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yıllardır tanıtım çalışmalarına ara vermeyen Bodrum, bu mücadelenin meyvelerini topluyor. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada yer alan Bodrum Yarımadası; eşsiz doğası, mavi yolculuklarıyla ünlü koyları, ılıman iklimi, coğrafi özellikleri, yüzyıllar öncesine uzanan tarihi geçmişi ve çok sayıda medeniyetin izlerini koruyan antik kentleriyle turizmin dünya genelindeki en önemli noktalarından biri. Eşsiz bir tarihi ve kültürel geleneğe sahip olan yarımada, benzersiz özellikleriyle dünya turizminde fark yaratmaya devam ediyor.

Bodrum

DÜNYA MİRASLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Mavinin 50 tonunu yansıtan denizi, doğa harikası koyları ve dört mevsim ısıtan güneşinden öte Bodrum, tarihin babası Herodot’un ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan Karya Satrabı Mausolos’un izlerini taşıyan önemli dünya miraslarına da ev sahipliği yapıyor. Akdeniz çanağında düzenlenen sanatsal ve kültürel faaliyetlerle de adını duyuran yarımada, dünyaca ünlü birçok ismin ise uğrak noktası. En gözde turizm destinasyonlarının başında gelen Bodrum; 5 yıldızlı otelleri, kendine özgü butik yapısı ve dünyada tek olan otelleriyle misafirlerini ağırlayarak herkese kendi Bodrum’unu yaşama fırsatını tanıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su