Kadir Toprakkaya

Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri, İstanbul’da toplanıyor

Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri, İstanbul’da toplanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), kuruluşunun 50. yılını İstanbul’da toplanarak kutluyor. Kongrenin İstanbul’da yapılabilmesi için, Türkiye’nin turizm duayeni Nihat Böytüzün ve TÜRSAB önemli girişimlerde bulundu, büyük çabalar harcandı.

Bunun sonucunda UFTAA Kongresi’nin 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Hilton Bosphorus Hotel’de düzenlenmesine karar verildi. Aynı zamanda kayıtlara “Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu Altın Jübile Kongresi” şeklinde geçecek bu haberin, Türkiye’nin turizmde yaşadığı sıkıntılı günler için de son derece önem taşıdığı dile getiriliyor.

nihat-boytuzun-3

UFTAA’NIN BAŞKANLIĞINI YAPAN İLK TÜRK TURİZMCİ

Konu ile ilgili olarak 1 Kasım 2016 günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, UFTAA’nın başkanlığını yapan ilk Türk turizmci unvanını taşıyan Nihat Böytüzün, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, UFTAA Başkanı Sunil Kumar, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Tonbul ve Davut Günaydın ile UFTAA CEO’su Ramesh Marwah katıldı.

nihat-boytuzun-6

Toplantıya bazı seyahat acentalarının temsilcileri de katıldı. UFTAA’nın pek çok toplantısına katılan Pronto Tour’un sahibi Ali Onaran da bu isimler arasındaydı. Basın toplantısı sonrasında UFTAA’nın 50. Yıl Altın Jübile Kongresi için hazzırlanan afiş önünde hatıra fotoğrafı çektirildi…

TÜRK TURİZMİNE OLAN GÜVENİN BİR GÖSTERGESİ

Başaran Ulusoy, UFTAA Altın Jübile Kongresi’nin İstanbul’a kazandırılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek, UFTAA Başkanı Sunil Kumar’a bu önemli buluşmanın Türkiye’de gerçekleştirilmesi yönünde aldıkları karar için teşekkür etti. Ay sonunda düzenlenecek olan UFTAA Altın Jübile Kongresi’nin Türk turizmine olan güvenin bir göstergesi olduğunu kaydeden Ulusoy, buluşmanın Türk turizmine olumlu yansımaları olacağını dile getirdi.

nihat-boytuzun-7

Bugün 93 yaşında olan ve bundan 25 yıl önce UFTAA’nın başkanlığını yapan Nihat Böytüzün, kongrenin İstanbul’da yapılması için iki defa UFTAA Genel Merkezi’ne gitmiş ve temaslarda bulunmuştu. Hasta yatağından doktor kontrolünde basın toplantısına gelen Böytüzün, o yıllarda Türkiye’nin turizm alanındaki çalışmalarından söz etti…

YÜKSEK KATILIM BEKLENİYOR

UFTAA Başkanı Sunil Kumar ise, Türkiye’nin dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu ifade ederek; “Üyelerimizle 50. Yıl Altın Jübile Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirilmesi fikrini paylaştığımda oldukça olumlu tepkiler aldım. Altın Jübile Kongresi için kayıtlarımız hala devam etmekte olup, farklı ülkelerden yüksek katılım öngörmekteyiz” değerlendirmesinde bulundu.

nihat-boytuzun-2

Toplantı sonrası Nihat Böytüzün, UFTAA Başkanı Sunil Kumar’a UFTAA’nın 50. Yıl Altın Jübile Kongresi’nin İstanbul’da gerçekleştirilmesi fikrini üyeleri ile paylaşıp, karar alınmasında gösterdiği çaba için özel teşekkürlerini iletti…

NİHAT BÖYTÜZÜN: ÇOK MÜCADELE ETTİK, ŞİMDİ BURADAYIZ

Basın toplantısının sona ermesinin ardından bir konuşma yapan Nihat Böytüzün; “20 kişi ile kurduğumuz TÜRSAB’ı 9 bin acentaya ulaştırdık. UFTAA’da ilk başlarda varımı yoğumu ortaya koyarak, sıkıntılı günlerde her kongresine gittim. Bu kongreyi almak için talepte bulunan Singapur, Güney Amerika ve Güney Afrika’yı geride bırakarak kazandık. UFTAA’nın 50. yılı çok önemli. Bunun için çok mücadele ettik, şimdi buradayız” diyerek, şunları ifade etti:

APTAL DOSTUMU, AKILLI DÜŞMANIMA TERCİH EDERİM

“Çok akıllı, çok cin, çok efektif ve çok girişken olduğunu gördüm, kendisine güvendim, bu zat ile dost oldum, inandım. O da beni destekledi. Bugüne kadar müteşekkir ve minnettar kalacağım insan Başaran Ulusoy’dur. Allah ona uzun ömürler versin. İnanılmaz bir Karadeniz kafası, inanılmaz bir tesir avı, müthiş bir zeka o… 9 bin acentayı idare eden böyle bir başkanınızla iftihar ediyorum. 20 acenta ile yola çıktık, trilyonluk akıllı binaya ve 9 bin acentaya sahip bir birlik ve başkana ulaştık. Bu konuşmamı hissi bir konuşma olarak algılamayın. Vatansever biri olarak dinleyin. Kıskançlık dünyada çok tehlikeli, taktir etmeyi bilin. Ben ekmeği 4’e bölüp yiyen bir aileden geldim. Ne demek hastane, ne demek postane, yok böyle şeyler. Hep büyük düşünün. Bu dünyada kadınlar var, erkekler var, bir de anneler var. İyi anneler, iyi evlatlar yetiştiriyor. UFTAA Başkanı’na ithafen cv okudum, size yeni görevinizde başarılar dilerim. TÜRSAB’a faydanız olacağına inanıyorum. Sizi her zaman destekleyen Başaran Ulusoy da yanınızda olacaktır. Dünyanın en büyük seyahat acentası birliğiyiz. 9 bin üyemizle biz çok büyüğüz.”

UFTAA HAKKINDA

Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), pek çok ülkeden bünyesinde barındırdığı seyahat acentaları birlikleriyle 50 yıldır dünya turizm sektörünün gelişimine yönelik kayda değer çalışmalar yürütmekte olup, sektörün kilit kuruluşları arasında yer alıyor. Günümüzün global olarak rekabetçi dünyasında UFTAA, sektörün gelişimine katkılarının yanı sıra seyahat acentalarının çıkarlarını gözetmekte ve dünyanın her yerinden seyahat acentasının işbirliği kurabileceği bir platform görevi görmekte.

One Response to Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri, İstanbul’da toplanıyor

  1. Siyavuş Arkan 2 Kasım 2016 at 10:30

    1970 li yıllarda part-time başlayıp, 2007 de mecburen sonlandırmak zorunda kaldığım bir yaşam biçimi. Anılar ve güzellikler dolu. Bu habere gururlanmamak elde değil.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su