Kadir Toprakkaya

Dünya gastronomi liderlerinin tercihi Matbah Restaurant oldu

Dünya gastronomi liderlerinin tercihi Matbah Restaurant oldu
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) tarafından düzenlenen Global Gastroekonomi Zirvesi’ne katılan yabancı konuklar, Ottoman Hotel Imperial bünyesinde bulunan Matbah Restaurant’ta kendilerine özel hazırlanan ve saray mutfağının reçetelerinden oluşan zengin degüstasyon menüsünü tattılar.

Matbah RestaurantDünyanın dört bir yanından gelen gastronomi liderleri, kendi ülkelerinin değerlerini devleştiren dehalar, global krizin çıkış noktası olarak görülen gastronomiyi, tecrübelerini ve vizyonlarını anlatmak üzere Global Gastroekonomi Zirvesi’nde buluştu. TURYİD’in İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlediği, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin desteklediği organizasyon, gastronominin ekonomi ve endüstriyle buluştuğu bir zirve oldu.

DİŞ KİRASI HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ

Global Gastroekonomi Zirvesi’ne katılan yabancı konuklar, Ottoman Hotel Imperial bünyesinde bulunan Matbah Osmanlı Saray Mutfağı’nda kendilerine özel hazırlanan ve saray mutfağının reçetelerinden oluşan zengin degüstasyon menüsünü tattılar. Seçkin konuklara yemek sonrası diş kirası hediyelerini bizzat takdim eden Ottoman Hotel Imperial ve Matbah Osmanlı Saray Mutfağı Genel Müdürü Serdar Balta, kendilerini İstanbul’da görmekten ve Matbah Restaurant’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Balta ayrıca, yabancı konuklara Türk gastronomisine katkıda bulunduklarından dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su