Cenay Toprakkaya

Dünya Denizli’yi izliyor

Dünya Denizli’yi izliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir kameraları uygulamasıyla Denizli’yi dünyaya açıyor. Uygulamayla başta Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ve kentin önemli noktaları 24 saat internetten izlenebiliyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, şehrin 9 önemli noktasını resmi web sitesi üzerinden yüksek görüntü kalitesiyle yayına açtı. Daha önce düşük kaliteli olarak 5 noktada yayın yapan uygulamada kamera sayısı yüksek çözünürlü olarak 9’a çıkartılırken, web sitesinde bulunan “Şehir Kameraları” linkinden Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ile kentin önemli noktalarına 24 saat ulaşılabiliyor. Bu kapsamda 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı (2), Laodikya Antik Kenti, Adalet Parkı, Çamlık Parkı, İncilipınar Parkı, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası (2) ile Üçgen Meydanı olmak üzere 9 noktada bulunan kameralar, kentin güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Denizli

MOBİL CİHAZLARDAN DA TAKİP EDİLİYOR

Uygulama, Android ve iOS uygulamalarına sahip mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki dönemde şehir kameralarının sayısını artırarak, uygulamaya kentin farklı noktalarını da dahil edecek.

dunya-denizliyi-izliyor-2

7 GÜN 24 SAAT YAYIN

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uygulamayla Denizli’nin güzelliklerinin tüm dünyadan izlenebileceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla değişen kentin tüm dünyadan 7 gün 24 saat takip edilebileceğini kaydeden Başkan Zolan; “Halihazırda 9 noktada bulunan kamera sayımızı ilerleyen dönemde artırarak, insanlarımızla Denizlimizi buluşturmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su