Kadir Toprakkaya

Diyarbakır, FIJET’in 2018 buluşmasına ev sahipliği yapacak

Diyarbakır, FIJET’in 2018 buluşmasına ev sahipliği yapacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun (FIJET) 2018 Yılı Uluslararası Komite Toplantısı, Diyarbakır’da yapılacak. Bu konuda ön görüşmeleri yapmak üzere geçtiğimiz gün Diyarbakır’a giden FIJET Yönetim Kurulu Üyesi ve FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ile İkinci Başkan Nilgün Şirin, “Bambaşka bir kent gördük” açıklamasında bulundular.

“YERİNDE VE ANLAMLI BULUYORUZ”

Diyarbakır’da, TÜRSAB BYK Başkanı Mehmet Akyıl öncülüğünde turizme gönül vermiş bir heyet tarafından karşılanan Delal Atamdede ve Nilgün Şirin, önce şehirde kısa bir gezinti yaptılar. Ardından aralarında Diyarbakır Borsa Başkanı Ahmet Sayar, Ticaret Odası Üyeleri Hüsnü Pervane, Alaaddin Tan ile Zerzevan Kalesi Kazı Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun’un da bulunduğu ekip ile bir toplantı yapıldı. Burada Diyarbakır ve çevresinin turizm değerleri hakkında bilgi aktarımında bulunan heyet, yaptığı açıklamada “Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu’nun Diyarbakır’da buluşmasını, zamanlama dahil pek çok açıdan yerinde ve anlamlı buluyoruz” mesajı verdi.

VALİ GÜZELOĞLU TARAFINDAN KABUL EDİLDİLER

Daha sonra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından kabul edilen heyet, burada aldıkları brifing ile bir kez daha bu düşüncenin yerinde olduğunu belirlediler. Nisan ayı ortalarında gerçekleşecek olan toplantı için her iki tarafın hazırlıklara başlaması kararını alan yöneticiler, böylece Diyarbakır’ın turizm değerlerinin özellikle yurtdışında daha iyi bilineceğini ifade etti.

FIJET

AKDENİZ TURİZM FORUMU DA KATILACAK

Öte yandan, FIJET Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Başkanı Delal Atamdede’nin TOURMAG Turizm Dergisi ile paylaştığı bir açıklama vardı ki, gerçekleşmesi durumunda Diyarbakır’ın Akdeniz’e veya Akdeniz’in Diyarbakır’a açılması anlamına geliyordu. Evet, Atamdede’ye göre Diyarbakır’da yapılması planlanan FIJET 2018 Yılı Uluslararası Komite Toplantısı’na Akdeniz Turizm Forumu da katılacak. Merkezi Malta’da bulunan ve Akdeniz çanağındaki bütün ülkelerin turizm otoritelerini bünyesinde barındıran organizasyonun kurucusu Tony Zahra ve CEO’su Andrew Agius Muscat, Diyarbakır’a destek vermek adına buluşmanın onur konukları arasında yer alacaklar.

Diyarbakır

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından kabul edilen FIJET Yönetim Kurulu Üyesi ve FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede, Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Şirin, TÜRSAB Diyarbakır Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, Zerzavan Kalesi Kazı Başkanı Aytaç Coşkun ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Pervane, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su