Oktay Emlik

Datça Tiyatro Festivali sanatseverleri bekliyor

Datça Tiyatro Festivali sanatseverleri bekliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bu yaz Datça’da yepyeni bir festival doğuyor.  İçinde tarihi, denizi, müziği, eğlenceyi ve daha birçok farklı deneyimi barındıran Datça Tiyatro Festivali, sanatseverleri 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’ya bekliyor. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nın da yer aldığı 4 ekip, toplam 6 oyun ile festivale katılıyor. Festivale katılmak isteyen sanatseverler, biletlerini Mobilet’ten alabilir.

Dopdolu içeriğiyle tiyatro festivali anlayışını değiştirmeyi hedefleyen Tiyatro Festivali, 16-18 Temmuz 2018 tarihleri arasında Datça’nın merkezinde, denize sıfır festival yerleşkesinde düzenlenecek. Aralarında Semaver Kumpanya ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları ekiplerinin de yer aldığı dört grubun katılacağı festivalde, oyunların yanı sıra fuayeler, söyleşiler, konserler, atölyeler, dans performansları gibi birçok etkinlik de yapılacak.

Datça Tiyatro Festivali

TİYATROYA DAİR İÇERİK ÜRETME VE SERGİLEME FIRSATI

Tiyatro deneyimini oyun izlemekle sonlandırmak istemeyen festival, bir araya gelme ve birlikte üretme, öğrenme, aktarma motivasyonlarıyla katılımcılarına usta tiyatrocularla izledikleri oyunlar ve tiyatro üzerine sohbet etme imkanı sağlarken; programda yer alan Özgün Üretim Atölyeleri sayesinde bu ustalarla birlikte çalışıp, tiyatroya dair içerik üretme ve sergileme şansı da sunacak üç günlük bir deneyimi içeriyor.

Datça Tiyatro Festivali

DETAYLAR YAKINDA AÇIKLANACAK

Festivale katılmak isteyen sanatseverler, biletlerini Mobilet’ten satın alabiliyor. Halka açık panayır alanında yer alacak etkinliklerin detaylarından atölyelere, Amfi Tiyatro’da sergilenecek oyunlardan festival alanında yapılacak konserlere kadar tüm festival programı çok yakında açıklanacak. Festival hakkında detaylı bilgi için; www.datcatiyatrofestivali.com

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su