Haber Merkezi

Club Med için Brezilyalı milyarder de devrede

Club Med için Brezilyalı milyarder de devrede
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Fransız tatil köyü Club Med için kıyasıya bir yarış yaşanıyor. Daha önce İtalyanların teklif verdiği tatil köyü zincirine, geçtiğimiz günlerde Çinli bir şirket de teklif verdi. Çinli yatırım şirketi Fosun ile birlikte teklif veren şirketlerden biri de Brezilyalı petrol ve gaz milyarderi Nelson Tanure’nin sahibi olduğu Tanure şirketi.

İtalyanların 874 milyon dolar teklif verdiği Club Med için Çinliler 897 milyon dolar teklifte bulundu. Çin Shanghai merkezli yatırım şirketi Fosun şirketi, Club Med için hisse başına 23,50 dolar (897 milyon dolar) teklif vermişti. Ondan önce ise İtalyan milyarder Andrea Bonomi’nin şirketi Guangchang, Club med için hisse başına 23 dolar (874 milyon dolar) teklifte bulunmuştu.

Fransız tarihinin en sıkı yarışı olarak adlandırılan Club Med satışı için Brezilyalı Nelson Tanure’nin, Fosun’un Club Med’i almak için Paris merkezli olarak kurduğu Docas Investimentos şirketinde yüzde 20 hisseye sahip olduğu açıklandı. Tonure, Club Med’i almaları durumunda tatil köyü zinciri için 90 milyon Euro yatırım yapmaya hazır olduğunu açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor