Benusen Toprakkaya

Çıralı’da cennetten bir köşe

Çıralı’da cennetten bir köşe
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Yolunuz Antalya’ya düştüğünde Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Çıralı’ya uğramadan geçerseniz, bir şeyleri fazlasıyla eksik bırakmış olursunuz. Üç kilometre uzunluğunda dünyanın en güzel kumsalının oluşturduğu sahil şeridinde, koruma altındaki deniz kaplumbağalarının da vatanı olması dışında başka özellikleri de var bu bölgenin.

TOURMAG Turizm Dergisi olarak önümüzdeki sayılarda kapak konusu yapacağımız bölge hakkında siz değerli okurlarımıza çok özel haberler vereceğimizi not etmenizi tavsiye ediyoruz.

Dionysos Lodge

CENNETİ HİSSEDECEĞİNİZ BİR OTEL: DIONYSOS LODGE

Çıralı’da doğal güzellikleri keşfetmenin dışında yaşamanıza da olanak sağlayan pek çok küçük, bir o kadar da sevimli butik otel bulunduğunu hemen söyleyelim. Bu otellerden biri de Dionysos Lodge. Çıralı Plajı’na birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunan otel, ağaçlarla çevrili yemyeşil bir bahçe içerisinde yer alıyor. Ancak buranın güzelliğini ve özelliklerini anlatmak için kelimelerin yeterli olmadığını itiraf etmek gerekir.

Çıralı

BÜYÜLÜYECİ DOĞA, EKOLOJİK YAŞAM

Bursa’da uzun yıllar dış ticaret ile uğraşan Sarp Gürakın’ın, eşi Tuğba Hanım’ı ikna ederek yerleştiği bölgede kurdukları cennet köşesi öylesine büyük ilgi görüyor ki, bu durum onların mutluluğuna mutluluk katmış. Burada, Tuğba Gürakın’ın 10 yıllık müzik öğretmenliği kariyerini bırakmasına neden olan unsurlardan birinin de büyüleyici doğanın sesi olduğunun altını çizmeliyiz.

YOGA VE MEDİTASYON MERKEZİ

Oda-kahvaltı konseptinde hizmet veren Dionysos Lodge’da, konukların istekleri doğrultusunda Tuğba Hanım’ın bizzat kendisi tarafından hazırlanan akşam yemeği de olabiliyor. Glutensiz vegan seçeneklerin de yer aldığı mutfakta kendinizi çok hafif hissedeceğinizi hatırlatmak isterim. Tamamen doğa, hayvan dostu ve ekolojik yapısını koruyan bu sevimli butik otelin hemen arkasında Beydağları var. Tırmanış için yurt dışından da kaya tırmanışçılarının öncelikli tercihleri arasında olduğunu bilmenizi isterim. Yoga ve meditasyon için platforma ve uygun şartlara sahip. Denize olan olan mesafesi yürüyerek beş dakika, dağa olan mesafe ise sadece bir dakika. Restoran kısmında çalan müzikler, kütüphaneden seçilen kitaplar, ev yapımı limonata, reçeller, geniş şarap seçenekleriyle huzurlu, kaliteli, kendinizi evinizde gibi hissedebileceğimiz samimi bir butik otel. Yolunuz Çıralı’ya düştüğünde mutlaka uğrayın ve bizi hatırlayın…

  

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor