Haber Merkezi

Çıldır Gölü turizm sezonuna hazırlanıyor

Çıldır Gölü turizm sezonuna hazırlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kars Valisi Rahmi Doğan, Çıldır Gölü kenarında yerli ve yabancı turistlere hizmet verebilmek için kütük ev yaptıklarını söyledi. Doğan, İl Özel İdaresi tarafından inşası sürdürülen kütük evin yapım çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Vali Doğan, şu açıklamalarda bulundu:

“Çıldır Gölü’nde suyun 4 dereceye gelmesini bekliyoruz. Çünkü kuracağımız iskele, yüzer bir iskele olacak. Dolayısıyla burası kışın da donduğu için çalışmalarımıza hemen başlayarak iskeleyi kuracağız. 11 tane platform var ve bunlar birbirlerine tutturularak burada iskeleyi kuracağız. Aynı zamanda buraya bir gezi teknesi gelmiş olacak. Burasını kütük ev ile mesire alanıyla birleştireceğiz. Kütük evin bulunduğu alan, mesire yeri olarak da kullanılacak. Yapı, tesis olarak turizmin hizmetinde olacak.

SOSYAL TESİS VE MESİRE ALANI OLARAK KULLANILACAK

Alanın düzenlemesini yapıyoruz. Bu alanda 20 kamelya yaptırıyoruz. Kamelyalar, bu ayın 15’inde bitmiş olacak. Burasını Kars halkına ve misafirlerimize açmış olacağız. Hem kütük ev, hem de mesire alanını Karslıların hizmetine sunacağız. Yine sosyal tesis olarak işleteceğiz. Hem Sarıkamış’taki, hem de Çıldır Gölü’ndeki sosyal tesislerimizi halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu doğal güzelliğin bugüne kadar kullanılamamış olması, buralarda bütün tesislerin yapılamamış olması ayrıca üzüntü verici. Bu tesislerle birlikte bu bölgenin canlanacağını düşünüyoruz.

Çıldır Gölü

YAZ BAŞINDA AÇILMASI PLANLANIYOR

Çalışmalar hızlandı, kütük evi Ramazan ayına yetiştirmeyi hedefliyoruz. Fakat coğrafi şartlar çalışmaları engelliyor. Bizi engelleyen tek şey coğrafi şartlar. Kar yağıyor, yağmur yağıyor, aşırı rüzgar çıkıyor. Dolayısıyla işçilerimiz, ustalarımız çalışamıyor. O engellemeler olmasaydı şimdiye kadar burayı çoktan açmış olurduk. Ama yine şükür yazın başında tesisimizi açmayı düşünüyoruz, güzel bir tesis olacak.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su