Haber Merkezi

Cıbıltepe’de kayak sezonu açıldı

Cıbıltepe’de kayak sezonu açıldı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde kayak sezonunun resmi açılışı yapıldı.

Sarıçam ormanları, bünyesindeki karın kristal özelliğinin yanı sıra uzun kayak pistleriyle yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa; Kars Valisi Rahmi Doğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdinç Dolu, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Ak Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, turizmciler ve vatandaşlar katıldı. Açılıştaki bazı programlar, Kayseri ve İstanbul’daki terör saldırıları nedeniyle iptal edildi.

Cıbıltepe

ZİYARETÇİ SAYISI ARTTIRILMAYA ÇALIŞILACAK

Vali Doğan, açılışta yaptığı konuşmada Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde bütün hazırlıkların tamamlandığını ve sezon açılışının tam manasıyla başladığını bildirdi. Güzel biz sezon geçirme temennisinde bulunan Doğan; “İnşallah bu sene geçen yıllara göre daha çok ziyaretçimiz olacak. Sarıkamış’a ziyaretçi getirmeye çalışacağız, buraya gelenleri memnun etmeye çalışacağız. İnşallah hayırlı uğurlu olur” dedi.

1 METREYE YAKIN KAR KALINLIĞI VAR

Vali Rahmi Doğan, kayak merkezinde 1 metreye yakın karın olduğunu hatırlatarak; “Geçen hafta güzel kar yağdı, kayak yapmak için her şey burada var. Sarıçam ormanları arasında kayak yapmak için tüm altyapılarımız hazır. Tüm kayakseverleri bekliyoruz inşallah” ifadelerini kullandı.

KAR FESTİVALİ DÜZENLENECEK

2017 yılı Şubat ayında Kar Festivali gerçekleştirmeyi planladıklarını vurgulayan Doğan, Sarıkamış Harekatı etkinliklerinin ardından kayak merkezinde çeşitli programlar yaparak gündemde tutmayı hedeflediklerini aktararak, şu açıklamalarda bulundu: “Özel güvenlik bölgesi oluşturuyoruz, 100 kişilik geçici koruyucu aldık. Ankara’da yaptığım görüşmelerde bir 30 kişi daha ilave yapıldı. 130 kişilik bir grup oluşacak, bunlardan 70-80’i kayak merkezinde 7/24 güvenliği sağlayacak. Burayı özel bir güvenlik alanı yapacağız. Artık Kars’ta kayak merkezimize hiçbir güvenlik problemi olmadan vatandaşlarımız, turistlerimiz gelebilecekler.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su