Editör

Caretta Caretta Sea Life İstanbul’a emanet

Caretta Caretta Sea Life İstanbul’a emanet
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası Antalya Kemer’de yaralı halde bulundu, SEA LIFE İstanbul kaplumbağanın tedavisini üstlendi. Balıkçıların ağlarına takılı halde bulunan dişi deniz kaplumbağası, sağlığına kavuşur kavuşmaz habitatına geri bırakılacak.

Kaplumbağa, alanında uzman akvarist ve veteriner ekibi tarafından SEA LIFE İstanbul ‘da bulunan, Türkiye’nin ilk bakanlık onaylı Kaplumbağa Hastanesi’nde bakım altına alındı.

Caretta Caretta

 
SAĞLIĞINA KAVUŞUNCA HABİTATINA BIRAIKLACAK…

 

Balıkçılar, ağlardan kurtarıp tekrar denize bıraktıkları deniz kaplumbağasının ters dönüp denge problemi yaşadığını görünce SEA LIFE İstanbul’a başvurdular. Başvuruyu alır almaz harekete geçen ekip, canlının sağlık probleminin ne olduğunu öğrenmek için gerekli tetkikleri gerçekleştirdikten sonra tedavi sürecine başlayacak. Kabuk ölçüleri yaklaşık 35 cm’e 30 cm ve ağırlığı 3 kilo 700 gram olan genç yaşlardaki dişi deniz kaplumbağası tedavi süreci tamamlanana kadar SEA LIFE İstanbul’da misafir edilecek ve sağlığına kavuşur kavuşmaz yeniden habitatına bırakılacak.

Caretta Caretta

 
KAPLUMBAĞA DİLEK DE KURTARILMIŞTI…

 

Ekip, Çanakkale sahilinde başından ağır yaralı bir şekilde bulunan ve ekibin veterinerleri tarafından iki kez ameliyat edilip iyileştirilen Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağası Dilek’i denize bırakmıştı. Akvaryum zinciri 2015 yılında da ölmek üzere bulunan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan iki deniz kaplumbağasını da zorlu bir tedavi sürecinden sonra Mersin kıyılarından habitatlarına kavuşturdu. Merkez, geçtiğimiz yıldan bu yana da 2005 yılında Karayip Denizi’ndeki Cayman Adaları’nda yaralı olarak bulunan ve İtalya’daki akvaryumdan transfer edilen deniz kaplumbağası Iggy’ye ev sahipliği yapıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su