Kadir Toprakkaya

Büyükşehir plajlarında sezon açılıyor

Büyükşehir plajlarında sezon açılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 14 Haziran Pazar günü saat 13.30’da düzenlenecek “Yaza Merhaba Partisi”yle 5 plajının sezon açılışını yapıyor. Kadınlar Plajı, Konyaaltı Plajı, BeachPark, Sarısu Mesire Alanı Plajı ve Beldibi 1 Atatürk Parkı Plajı Antalyalıları bekliyor.

14 Haziran Pazar günü Kadınlar Plajı’nda düzenlenecek Yaza Merhaba Partisi’nde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait plajların toplu açılışı gerçekleşecek. Kadınlar Plajı, Konyaaltı Plajı, BeachPark, Sarısu Mesire Alanı Plajı ve Beldibi 1 Atatürk Parkı Plajı’nda sezon resmen başlamış olacak. Büyükşehir Belediyesi’nin halka açtığı plajlar, belediye şirketlerinden ANET tarafından işletilecek.

KADINLARA VIP HİZMET

Kadınların görüşleri doğrultusunda yaklaşık 1 milyon liralık yatırımla yenilenen Kadınlar Plajı, VIP kalitesinde plaj hizmetiyle binlerce kadını ağırlamaya hazırlanıyor. Plajda, geçen yıl 1050 olan şezlong sayısı 1500’e çıkarıldı. Yürüme yollarının tamamına kilit taş yapıldı. Plaj bünyesinde bu yıl Türkiye’de ilk olarak hamam, SPA ve sağlık merkezi hayata geçirildi. Kuaför hizmeti de verilecek plajda, çocuklar için oyun parkları kuruldu. 70 dönümlük plaj alanı çiçek bahçesine dönüştürüldü. Çimlendirilen alanda kadınlara, pilates, aerobik, step dersleri verilecek. Kadınlar, spor aletleri ile fitness yapılabilecek, kum sahada voleybol ve beton sahada basket oynayabilecek.

plajlaraciliyor1

Kadınlar Plajı’nda kadınlardan gelen talep doğrultusunda kum banyosu da oluşturuldu. Çocuk parkı engelli çocukların da kullanabileceği şekilde engelsiz parka dönüştürüldü. Plaj alanında et ve balık lokantaları, el hünerleri ile yapılmış zeytinyağlı yiyecek satış yeri ile pastane bulunuyor. Deniz kıyafetlerinin satıldığı bir de butik yer alıyor. Sahilde plaj hizmetleri ücretsiz. Tüm çalışanlarının kadın olduğu plajda, altın bröveli 4 kadın cankurtaran görev yapıyor. Kadınların sabah 08.00 akşam 19.00 arasında yararlanabileceği plaj akşam ailelere hizmet verecek.

SARISU MESİRE ALANI

Büyükşehir Belediyesi, Sarısu Mesire Alanı Plajı’nda da halkın piknik yapıp ve denize girmesi için bir takım düzenlemeler yaptı. Büyükşehir Belediyesi ve ANET A.Ş. tarafından Sarısu’ya toplam 2 milyon 341 bin TL yatırım gerçekleştirildi. Peyzajı, yolları, aydınlatması, gölgelikleri ve plaj hizmetleri ile bambaşka bir Sarısu oluşturuldu. Alanda bulunan piknik masası sayısı 860’a çıkarıldı. Otopark kapasitesi 500 araçtan 1500’e çıkarıldı. Sahilde plaj hizmetleri ücretsiz olacak.

KONYAALTI PLAJI

Konyaaltı sahili yine halkın olacak. Konyaaltı’nda 1,2,3,4 ve 5 nolu plajlarda şezlong, şemsiye, duş gibi tüm plaj hizmetleri geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz verilecek. 6,7,8,9 ve 10 nolu plajlar ise vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda ücretli olacak. Ücretsiz plajlarda 3 bin 500 şezlong ve 1500 şemsiye, 20 soyunma kabini bulunacak. Vatandaşlar, kimlikleri karşılığında şezlong ve şemsiye alabilecek. BeachPark’ta ise eski 6 nolu plaj ücretsiz, diğer plajlar ise ücretli hizmet sunacak.

BELDİBİ 1 ATATÜRK PARKI PLAJI

Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez işleteceği Beldibi 1 Atatürk Parkı Plajı’nı da ücretsiz halk plajı haline getirdi. Beldibi plajında halk plaj hizmetlerine para ödemeyecek. Sahilde çay bahçesi ve fast food tarzı 3 büfe bulunacak. Sahilin güvenliğini jandarma ve özel güvenlik elemanları sağlayacak.

plajlaraciliyor4

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su