Cenay Toprakkaya

Bozkırın çok renkli sesi Sazgen Sazy, Türkiye’ye geliyor

Bozkırın çok renkli sesi Sazgen Sazy, Türkiye’ye geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bozkır insanlarının ülkesi Kazakistan’ın dünyaca ünlü halk çalgıları topluluğu Sazgen Sazy Folklor ve Etnografya Topluluğu, Türkiye’ye geliyor.

Geleneksel Kazak çalgıların çok özel orkestral düzenlemeler ile hayat bulduğu; opera, tango ve caz gibi farklı türleri ve 5 bine yakın eseri repertuarında bulunduran Sazgen Sazy, kulağa hitap etmenin yanı sıra gösterişli kostümleri ve sahne estetikleriyle de göz dolduruyor. Ünlü topluluk, Kazak çalgılarının özgün tınısı ve son derece renkli repertuarı ile sanatseverlere eşsiz bir müzik dinleme deneyimi yaşatacak.

Sazgen Sazy

TANGO’DAN TÜRKÜ’YE, OPERA’DAN KÜY’E

Kazakistan-Türkiye ilişkilerinin 25. yılına ithafen üç ayrı salonda “Tango’dan Türkü’ye, Opera’dan Küy’e” teması ile gerçekleşecek konserlerde; Kazakistan’dan Zhenissali Yerzhanov (Tenor), Türkmenistan’dan İTÜ TMDK Öğretim Görevlisi Gülaram Baltayeva (Soprano), İTÜ TMDK Öğretim Görevlisi Laçin Modiri (Tenor) ve İTÜ TMDK Öğretim Üyesi Kaval Sanatçısı Doç. Cihan Yurtcu solist olarak sahne alacak.

3 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’de İTÜ Maçka Yerleşkesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı BİSED Salonu’nda düzenlenecek muhteşem konsere tüm sanatseverler davetli…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su