Erol Ünal

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası başlıyor

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

6. Bodrum Türk Filmleri Haftası, 27 Eylül tarihinde çok sayıda oyuncu ve yönetmenin katılımıyla başlıyor.

Etkinlik kapsamında 27 Eylül’de Emir Benderlioğlu ve Ceren Benderlioğlu “Kız Kaçıran”, 28 Eylül’de Birol Güven, Gani Müjde ve Tamer Karadağlı “Pamuk Prens”, 29 Eylül’de Murat Şeker ve Sarp Leventoğlu “Çakallarla Dans-4”, 1 Ekim’de Özcan Deniz ve Nilgün Yeşilçay “İkinci Şans” film gösteriminde seyircilerle birlikte olacak.

BODRUM’A SANATÇI YAĞACAK

27 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında 20’ye yakın filmin gösterimi yapılacak olan 6. Bodrum Türk Filmleri Haftası’na Işıl Yücesoy, Perihan Savaş, Selma Güneri, Serdar Gökhan, Cezmi Baskın, Mehmet Soyarslan ve Helit Ergür de katılacak. “Nadide Hayat”,  “Dedemin Fişi”, “Sevimli Tehlikeli” ve “Ertuğrul 1890” filmleri de gösterimi yapılacak filmler arasında yer alıyor.Bodrum Türk Filmleri Haftası

TÜRK SİNEMA SEKTÖRÜNÜN GELECEK 5 YILI MASAYA YATIRILACAK

50 dolayında filmin tanıtımının yapılacağı haftada ayrıca Chantier Films, The Moments Entertainment, BKM, TAFF Pictures sezon filmlerinin tanıtımları yapılacak. Cinemarine salonlarında ve Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde hafta boyunca ücretsiz ve İngilizce altyazılı film gösterimlerinin olacağı etkinlikte, bu yıl ilk kez Türkiye’de sinema sektörünün gelecek 5 yılına dair öngörülerin paylaşılacağı bir panel düzenleniyor.

KOS (İSTANKÖY), BU SENE FESTİVALE ORTAK OLDU

30 Eylül Cuma günü saat 21.00’de ise Bodrum Kale’sinde SİSAY Ödül Töreni gerçekleştirilecek. Etkinlik dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cenk Sezgin; “5 yıldır Bodrum’da düzenlediğimiz ve Türk sinemasının önemli oyuncu ve yönetmenlerinin halkla buluşmasını sağladığımız festivale komşumuz Kos (İstanköy) de ortak oldu. Sinema sanatı ve dostluk ilişkilerini daha da ileriye götürecek bu festival, daha ileride her iki kentin ortak girişimleri ile uluslararası film festivaline dönüştürülebilir” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su