Kadir Toprakkaya

Bodrum Komedi Festivali başlıyor

Bodrum Komedi Festivali başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Gümüşlük’ün ödüllü oteli Sianji Well-Being Resort, 10. yıl kutlamaları kapsamında Elani Beach’te 6 Eylül Perşembe günü Ali Poyrazoğlu’nun “Ödünç Yaşamlar” gösterisiyle Bodrum Komedi Festivali’ni başlatıyor. 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Bodrum Komedi Festivali kapsamında Ali Poyrazoğlu, Nur Gürkan ve Metin Zakoğlu, izleyenlerini kahkahaya boğacak.

Doğa, tarih, eğlence gibi birçok konsepti bir arada sunan Bodrum, kültür sanat festivalleriyle de her dönem adından söz ettirmiştir. Yaz gelince kültür-sanat faaliyetlerinin bir bir hayata geçtiği Bodrum’da, bu etkinliklerden birine de Sianji Well-Being Resort evsahipliği yapıyor. Bodrum’un son dönemlerde yıldızı parlayan lokasyonu Gümüşlük’te konumlanan Sianji, 10. yıl kapsamında düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi: Bodrum Komedi Festivali…

KAHKAHALAR GÖKYÜZÜNDE YANKILANACAK

Bodrum Gümüşlük’ün gözde mekanı Elani Beach’te, Bodrum’un ruhuna yakışır şekilde açık havada birbirinden seçkin sanatçıları izlemek isteyenler için 6 Eylül Perşembe günü saat 21.30’da duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu’nun “Ödünç Yaşamlar” oyunuyla başlayacak Bodrum Komedi Festivali’nde kahkahalar gökyüzünde yankılanacak. 7 Eylül Cuma günü saat 21.30’da Nur Gürkan, tek perdelik “Nefertiti Silifke’de” oyunuyla gerçek hayattan kesitleri komik bir dille anlatacak. 8 Eylül Cumartesi günü saat 21.30’da sahne alacak Metin Zakoğlu ise, “Komik Gazino”suyla gerçek bir kabare gösterisi vadediyor. Zakoğlu orkestra eşliğinde şarkılar söylerken hikayeler anlatıyor, kahkahalar ile melodiler dans ediyor.

Sianji Well-Being Resort Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır10. YILIN ŞEREFİNE BODRUM KOMEDİ FESTİVALİ

Bodrum Komedi Festivali nedeniyle 31 Ağustos Cuma günü Elani Beach’te düzenlenen basın toplantısında Sianji Well-Being Resort Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır; “Gülmeye en çok ihtiyacımız olan bir zaman dilimi içerisindeyiz. Ekonomik sıkıntılar, siyasi sorunlar derken insanlarımız gülmeye hasret kaldı. Biz de bundan yola çıkarak 10. yılımızı gülerek kutlamak istedik ve Bodrumluların uzun zamandır hasret kaldıkları bir komedi festivalini düzenleme kararı aldık. Türkiye’de turizmi ilk başlatan ve Bodrum turizmi için sürekli yenilikler yapan işletmelerden biri olarak, 10. yıl şerefimize herkesi Bodrum Komedi Festivali’ne bekliyoruz. Hedefimiz bu festivali gelenekselleştirmek” dedi.

“BAŞKALARINA ÖRNEK OLACAĞIZ”

Komedi festivalinin ilk günü sahne alacak ünlü tiyatro oyuncusu Ali Poyrazoğlu ise; “Bodrum Komedi Festivali’ni kopya çekilsin, başkalarına da örnek olsun diye yapıyoruz. Bodrum’un yazın kültür sanat konusunda yalnız bırakılması beni çok rahatsız ettiği için, böyle bir kültür sanat festivaline öncülük etmek istedim. İyi de oldu zannediyorum. Çünkü Bodrum sadece lay lay lom, barlarda gezmek için gelinen bir yer değil. Bodrum, anılarda kalınacak bir tatil için gelinecek yer. Anılarda kalınabilmesi için de gürültünün dışında bir şeyler sunmak gerekiyor Bodrum’da diye düşündüm. İnsanlar, Bodrum’dan evlerine manen ne götürebilir? Tiyatro, sanat… Onun için kültürle sanatla iç içe bir Bodrum hayal ediyorum. Yazın Bodrum’a 1.5 milyon insan geliyor. Bunların diyelim yüzde 10’u barlarda sabahlamak için geliyor, diğer kalanlar ise spor yapmak, kitap okumak, ruhunu dinlemek, tazelenmek için geliyor. İnsanlara da bu şansı vermek gerekiyor. İnsanların içini tazelemesi ancak kültür sanatla olabilir. Bu anlamda Sianji Well-Being Resort ile bir araya geldik, Bodrum Komedi Festivali’ni yapalım dedik. Gerisini de getireceğiz. Sözdür. Ben 35 yıldır Bodrumluyum. Bu festivali Bodrum’un dört bir köşesine yayıp, daha kapsamlı bir Bodrum kültür-sanat şenliğine dönüştürmek için elimizden geleni yapacağız. Kışın hazırlanıp, 2019 yazı hayata geçirmek üzere büyük sürprizlerimiz olacak” açıklamalarında bulundu.

Bodrum Komedi Festivali’nin biletleri, 60 TL fiyatla Biletix üzerinden satışa sunuldu. Festival hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve rezervasyon yaptırmak için (0252) 382 82 17 telefon numarayı aramak yeterli.

Bodrum Komedi Festivali

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su