Cenay Toprakkaya

Beypazarı’nda hedef 1 milyon turist

Beypazarı’nda hedef 1 milyon turist
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Beypazarı Belediyesi, ilçe genelinde tarih ve kültür turizmini en kısa sürede doğa turizmiyle entegre hale getirecek çalışmalarına hız verdi. Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, bir süre önce ilçeye 30 kilometre mesafede bulunan Karagöl Mesire Alanı’nı kiraladıklarını hatırlatarak, şu açıklamalarda bulundu:

“Mesire alanı içinde bulunan doğa evleri, yürüyüş parkurları ve göl çevresinin peyzaj uygulamasını tamamladık. Karagöl, gerçekten çok güzel ve bakir bir alan. Yazın göl ve çevresi, bungalov evleriyle ilgi çekerken, kışın da karın çok yağmasıyla dikkatleri çekiyor.

Beypazarı

TÜRKİYE’NİN 205. MİLLİ TABİAT PARKI

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kelebekler Vadisi’nin de içinde bulunduğu alanı Türkiye’nin 205. Milli Tabiat Parkı ilan etti. Önümüzdeki günlerde inşaatına başlanacak alana bakanlık tarafından 30 adet orman evi, 4 adet seyir terası, mesire alanı ve piknik alanları yapacak. İnözü Vadisi Tabiat Parkı, tamamlandıktan sonra oldukça ilgi görecek. Bu alanda 500 bin turist ağırlamayı hedefliyoruz. Ardından ise bir milyon hedefimiz var. Bunda da bir hayli kararlıyız. Beypazarı’nı turizmde başkent Ankara’nın lokomotifi haline getireceğiz. Bu güzellikleri insanlarla paylaşacağız ve görmelerine vesile olacağız.”

Beypazarı

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor