Deniz İhsan Taşdelen

Barış kadınlarla gelecek: Follow the Women Lebanon 2017

Barış kadınlarla gelecek: Follow the Women Lebanon 2017
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

2004 yılından bu yana yapılan Follow the Women, bu sene 30 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında Beirut by Bike’ın ana sponsorluğunda, belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle Lübnan’da gerçekleşecek.

Ortadoğu’da barışın kadınlarla geleceğini söyleyen Follow the Women; katılımcıların bisiklet, konaklama ve yemek gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Katılımcılardan temsili olarak 75 dolar gibi bir ücret alınacağı etkinlikte, günde yaklaşık 40 km mesafe kat edilecek.

TÜRKİYE’DEN DE KATILIM VAR

Beyrut Balamand Üniversitesi’nden başlayacak rotanın, yol üzerindeki kadınlarla gerçekleştirilecek toplantıların ardından Suriyeli ve Filistinlilerin kaldığı mülteci kamplarının da ziyaret edilmesiyle yine Beyrut’ta sona ereceği ve her ülkenin özellikle bir medya mensubuyla katılımının da hedeflendiği etkinliğe; Türkiye’nin ilk tur bisikleti dükkanı Bisiklet Gezgini’nin kurucularından Seçil Öznur Yakan, Aktif Yaşam Derneği’nden Özlem Alkan Oktay ile bisikletli kadınlar Julide Arslan, Burcu Büyükkafes ve Seçil Zor katılacak.

follow the women lebanon

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor