Haber Merkezi

Bakanlıktan tanıtım atağı

Bakanlıktan tanıtım atağı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm sektörünün temsilcileri ile İstanbul’da bir araya gelerek Rusya krizini mercek altına aldı.

Sektörün önde gelen temsilcilerini İstanbul Le Meridien Hotel’de kabul eden Çelik, Türkiye’nin çevresinde yaşanan gelişmeleri ve Rusya’ya uygulanan yaptırımların ele alındığı değerlendirme toplantısı yaptı.Türk turizminin daha çok gelişmesi için sektör temsilcileriyle ortak hareket ettiklerini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, “Bildiğiniz gibi Rusya’ya uygulanan bir takım yaptırımlar var. Bu yaptırım neticesinde bizim almamız gerek tedbirler var” dedi. Alınan tedbirleri toplantının basına kapalı bölümünde sektör temsilcileri ile paylaşan Çelik, şöyle konuştu: “Turizm ile ilgili değerlendirme toplantılarına devam ediyoruz. Turizm, pek çok şeyden olumlu ya da olumsuz etkilenen bir sektör. Etrafımızda ciddi siyasi krizler var. Geçen sene bazı krizler vardı, ancak bu krizlere rağmen biz turizmi sektörüyle birlikte gerekli ivmeyi koruyacak şekilde ayakta tuttuk.
Daha da büyük gelişme sağladık. Dünya ortalamasının üstünde. Bu sene de etrafımızda çeşitli krizler var. Bildiğiniz gibi Rusya’ya uygulanan bir takım yaptırımlar var. Bu yaptırımlar neticesinde bizim almamız gerek tedbirler var. Arkadaşlarımız hazırlıklarını yaptı. Hem bakanlığımızdan yüksek bir heyet, hem de turizm sektörünün temsilcileri, yakında bir Rusya ziyaretleri olacak. Ardından Almanya ve İngiltere ziyaretleri olacak. Bugün, çok değerli arkadaşlarımızla bütün bu gündemi değerlendireceğiz. Türkiye’nin önümüzdeki dönemde doğru anlatılması için tanıtım stratejimizle ilgili değerlendirme yapacağız.” (Hakimiyet)

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su