Kadir Toprakkaya

Bağdat Caddesi’ne “Üç Maymun” geliyor

Bağdat Caddesi’ne “Üç Maymun” geliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin önde gelen markalarının yanı sıra uluslararası markaların da birer birer çekilerek yerlerini yeme-içme mekanlarına terk ettiği Bağdat Caddesi’ne, yeni bir cafe daha geliyor.

SANDALYE’NİN YERİNDE AÇILACAK…

Cadde’nin Şaşkınbakkal’dan sonraki önemli lokasyonları arasında ikinci sırada gösterilen Caddebostan’da, daha önceden Sandalye isimli cafenin yerine açılacak olan “Üç Maymun / Cadde” için sıradışı bir mekan olacağı söyleniyor. Farklı bir pub konsepti ile Bağdat Caddesi’nin yaşamında yerini alması beklenen mekanın, 8 Ekim tarihinde açılacağı belirtildi.

cadde-3-maymun-pub

ÜÇ MAYMUN MOTTOSU TUTAR…

Türkiye’de ve dünyada “Üç Maymun” mottosunu kullanan pek çok marka var. Bunlardan en ünlüsü ise Mersin’de bulunan Üç Maymun Bar. Yenişehir ilçesindeki bu mekan, bölgenin adeta olmazsa olmazı konumunda. Yine Kadıköy ve Avrupa Yakası’nda küçüklü büyüklü pek çok mekan bu mottoyu kullanıyor. Görüşlerini aldığımız bazı uzmanlar, mottonun Bağdat Caddesi için çok isabetli olduğunu ve kesinlikle tutacağı görüşünde birleşiyor.

GÖRMEDİM, DUYMADIM, SÖYLEMEDİM…

Biri gözlerini, biri kulaklarını, diğeri de ağzını elleriyle kapamış üç maymun figürü ile her yerde karşılaşıyoruz. “Üç maymunu oynamak” deyimi, kişinin olaylara karışmak istememesi anlamında kullanılıyor. Japon kökenli bu figürdeki maymunların isimleri Mizaru, Kikazaru ve Iwazaru, Japonca’da sırasıyla (şeytanı) görmemek, işitmemek ve konuşmamak anlamına geliyor.

uc-maymun-tourmag

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su