Haber Merkezi

Babadağ Teleferik Projesi hayata geçiriliyor

Babadağ Teleferik Projesi hayata geçiriliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’da Teleferik Projesi hayata geçiriliyor. Muğla Valisi Amir Çiçek, Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri’ndeki “Fethiye Babadağ Teleferik Projesi (SKYWALK)” tanıtım toplantısında ilçenin denizi, dağı, vadisi ve tarihiyle birbirini tamamlayan, “Türkiye’nin incisi” bir yer olduğunu söyledi.

Fethiye’deki zenginlikleri koruyarak, dünyanın her yerindeki insanlara servis etme gerekliliğinin bilincinde olduklarını ifade eden Çiçek; “Göreve geldiğimde Babadağ’ın 1.200 rakımlı pisti yoktu. İlk olarak o pisti açtık. Babadağ ve Ölüdeniz, 4 mevsim hizmet vermelidir. Fethiye, 12 ay bu güzelliklerini sergilemelidir” şeklinde konuştu. Vali Çiçek, projeyle Fethiye havzası ve buradaki güzelliklerin havadan izlenebileceğini vurguladı.

Muğla Valisi Amir Çiçek

FETHİYE’NİN HAYALİ GERÇEKLEŞİYOR

Fethiye’nin güzelliklerinin teleferikten izlenmesinin, dünyanın birçok yerindeki insanları cezbedebileceğine dikkat çeken Muğla Valisi Amir Çiçek; “Projenin bedeli 30 milyon dolar. Bu para çok çabuk yerine konabilir. Teleferik açıldığında 450 bin kişinin buradan yararlanacağı söyleniyor. Her yıl da yüzde 5 artış göstereceği raporlarda yazıyor. Hal böyle olunca otellerimiz, restoranlarımız ve esnafımız da daha rahat edecektir. Babadağ Teleferik Projesi ile Fethiye’yi, Türkiye ve dünyaya daha iyi açmış olacağız. Fethiye’nin hayali gerçekleşti” açıklamasında bulundu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan

PROJENİN İHALESİ NİSAN AYINDA YAPILACAK

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FETSO) Başkanı Akif Arıcan ise, ilçenin eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri bulunmasına rağmen sadece 6 aylık turizm sezonu olduğunu belirtti. Projeyle Babadağ’ın güzelliğini somut bir turizm değeri haline getirmenin ve ilçe ekonomisine kazandırmanın hedeflendiğini vurgulayan Arıcan; “2011’in Temmuz ayında aldığımız bu projenin izinlerini 2016 sonunda tamamlayabildik. Babadağ Teleferik Projesi’nin ihalesini 3 Nisan’da yapacağız. Bu projenin finansmanının, yapım işi karşılığı kiralama yöntemi şeklinde olmasını uygun gördük. İnşallah Fethiye ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlar” dedi.

Babadağ Teleferik Projesi

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su