Haber Merkezi

Avrupalı turistin tercihi yine Bodrum

Avrupalı turistin tercihi yine Bodrum
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Tatillerini geçirmek için Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum’u tercih eden Avrupalı turistler, tatilin keyfini doyasıya çıkarıyor. Turizm sezonunun hareketlenmeye başladığı ilçede, bazı otellerde turist yoğunluğu yaşanıyor. Bodrum’un İçmeler mevkiinde hizmet veren 4 ve 5 yıldızlı oteller, ağırlıklı olarak Avrupalı turistleri ağırlıyor.

Bodrum Holiday Resort Genel Müdürü Serdar Sarıl, 1 Nisan’dan itibaren turizm sezonunu açtıklarını ve yüzde 40 doluluk oranına ulaştıklarını söyledi. İlçeye ağırlıklı olarak Avrupa’dan turist geldiğini belirten Sarıl; “Milas-Bodrum Havalimanı’na inen uçaklara endeksliyiz. Otelimizde Hollanda, Belçika, İsrail, Alman ve yerli misafirlerimiz var. Ağırlıklı olarak Avrupalı turist geliyor” dedi. Serdar Sarıl, Avrupalı turistlerin Türkiye’yi gelişinde yaratılan algı nedeniyle biraz sıkıntı yaşandığını dile getirerek; “Buraya gelenlerin korkusu havalimanına indiği andan itibaren siliniyor” şeklinde konuştu.

bodrum

RAHATLIKLA TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDEBİLİRSİNİZ

Ailesiyle birlikte İsviçre’den Bodrum’a gelen Hilda Meijerbom; Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdiklerini, Türklerin çok cana yakın olduğunu, Türkiye’yi bu nedenle tercih ettiklerini dile getirdi. Avrupalı turistin Türkiye’ye rahatlıkla gelebileceğini vurgulayan Meijerbom; “Türkiye’ye her zaman gelebilirsiniz. Türkiye çok iyi ve çok güzel bir yer. Servisi de çok güzel. Burada problem yaşamıyoruz. Rahatlıkla Türkiye’yi tercih edebilirsiniz” değerlendirmesinde bulundu. Moa Meijerbom da Bodrum’da denizin ve tarihin çok güzel olduğunu, ilçede çok iyi zaman geçirdiklerini ifade etti. Türkiye’yi çok sevdiğini dile getiren Pia Meijerbom ise özellikle Türk yemeklerini çok beğendiğini kaydetti.

TÜRKİYE’DE SADECE POZİTİF ŞEYLER GÖRÜYORUM

Hollandalı Arjan Van Der, üç gündür ilçede tatil yaptığını, geçen yıl da Bodrum’u tercih ettiğini söyledi. Avrupalı insanların Türkiye’ye gelmekten korkmaması gerektiğini vurgulayan Der; “Ben buradayım ve Türkiye’de sadece pozitif şeyler görüyorum. Her şey çok güzel, lütfen buraya gelin” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE GÜVENLİK PROBLEMİ YOK

Türkiye’ye ilk kez 4 yıl önce geldiğini ve buraya adeta aşık olduğunu söyleyen Hollandalı Viktoria Vallede de; “Türkiye’de bence güvenlik problemi yok. Biz burada çok mutluyuz. Her yerde problem olabiliyor. Avrupa’da da terör problemleri oluyor ama biz Türkiye’de çok güvendeyiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN NEREDEYSE HER YERİNİ GEZDİM

Hollandalı Coralie Schouw ise Türkiye’nin neredeyse her yerini gezdiğini belirterek; “Bodrum’daki otelleri çok beğeniyorum. Türk insanı çok cana yakın, çok pozitif. Herkesin yüzünde bir gülümseme var. Herkes çok mutlu. O yüzden ben de mutlu oluyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su