Haber Merkezi

Atlasglobal’in başarı grafiği yükseliyor

Atlasglobal’in başarı grafiği yükseliyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Uluslararası alandaki büyüme stratejisini bu yıl da sürdüren Atlasglobal, geçen yılın Şubat ayına oranla kapasite ve doluluk oranlarını hızla artırmaya devam ediyor.

Türkiye’nin doğusuyla batısı arasında köprü oluşturma vizyonu çerçevesinde 35 ülkede 50’den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Atlasglobal, Şubat ayında da başarılı bir performans sergiledi. Uluslararası bir havayolu şirketi olma hedefiyle büyüme ivmesini sürdüren Atlasglobal, toplam kapasitesini ve taşınan yolcu sayısını hızla artırıyor. Şubat ayında toplam kapasitesini yüzde 33 artıran Atlasglobal, yine aynı ayda dış hatlar kapasitesini yüzde 38 oranında artırdı. Şirketin iç hatlar kapasitesinde ise, geçen senenin Şubat ayına kıyasla yüzde 28 oranında artış gerçekleşti.

Atlasglobal

DOLULUK ORANLARI HER GEÇEN AY ARTIYOR

Uçakların doluluk oranı yine geçen yılın Şubat ayına oranla yüzde 7 artış yakalayarak, yüzde 67’den yüzde 74’e yükseldi. Atlasglobal, dış hat seferlerinde ise doluluk oranını geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 10 artışla yüzde 58’dan yüzde 68’e ulaştırdı. İç hat seferlerinin doluluk oranı yüzde 1 artışla, yüzde 81’den yüzde 82’ye yükseldi.

Şirketin açıkladığı bu rapora göre, Şubat ayında toplam yolcu sayısında yüzde 46 oranında artış izlendi. Artış, toplam transit yolcularda yüzde 232, noktadan noktaya (P2P-Point to Point) toplam yolcu sayısında ise yüzde 29 oranında gerçekleşti. Bilet satışından elde edilen toplam gelir, Şubat ayına oranla oranla yüzde 34 oranında arttı. Dış hat bilet satışlarında yüzde 58 artış elde edilirken, iç hat bilet satışlarında ise toplamda yüzde 10 oranında bir düşüş izlendi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su