Kadir Toprakkaya

Antalya’da erken rezervasyon seferberliği

Antalya’da erken rezervasyon seferberliği
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünya turizminin lider şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Antalya’da, iç turizme yönelik özel indirim ve avantajlı fiyat uygulamalarını kapsayan “Antalya Seni Bekliyor” adlı kampanya aracılığıyla erken rezervasyon seferberliği başlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel öncülüğünde, iç turizmi canlandırmak amacıyla sürdürülecek kampanyanın ilk adımı olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi, AKTOB ve Türkiye’nin en büyük tur operatörleri arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Basın toplantısında konuşan Başkan Menderes Türel; “Bu yıl yabancı turist sayısında yüzde 30’a yakın bir artış bekliyoruz. Yerli turist ve Antalya’da yazlık ikinci konut nüfusu ile 20 milyona yakın bir ziyaretçi hareketi söz konusu olacak. Öte yandan, 2009 yılında 300 bin kişi ile başlayan kampanyadan, 2017 yılında 5,2 milyon civarında kişi yararlandı. 2018’de 6 milyon civarında bir rakam hedefliyoruz” dedi. Türel, sözlerine şöyle devam etti:

erken rezervasyon

AÇIK HAVADA TANITIM ATAĞI BAŞLIYOR

“Kentimizde başlattığımız erken rezervasyon seferberliği kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Eskişehir, Çorum, Denizli, Edirne, Hatay, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon illerinde açık hava mecralarında tanıtım atağı başlatıyoruz. Dijital ortamda oluşturduğumuz www.antalyasenibekliyor.com sitesi aracılığıyla da erken rezervasyondan yararlanmak isteyen herkesin, hızlı bir şekilde işbirliği içerisinde olduğumuz tur operatörleriyle bağlantı kurmalarını sağlayacağız. Vatandaşlarımız siteye girip tatil organizasyonlarını bugünlerde yaparlarsa, yüzde 50’lere varan erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilirler. Erken rezervasyonun farkındalığını, yurtdışından ülkemize gelip uygun fiyatlarla tatil yapan turistler gibi, yerli turistlerimiz de www.antalyasenibekliyor.com adresini ziyaret edip fiyat avantajından faydalanabilirler.

HEDEFİMİZ, İÇ TURİZME EN BÜYÜK KATKIYI SAĞLAMAK

İşbirliğimiz kapsamında tur operatörleri, yüzde 10 ile 50 oranları arasında indirim ve avantajlı ödeme kolaylıkları sunacak. Biz de Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, daha fazla vatandaşımıza tatil yapma imkânı sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız. Böylece Bakanlığımızın başlattığı kampanyalara Antalya olarak en büyük katkıyı sunmayı hedefliyoruz. Bu yolla iç turizmi canlandırarak, sektörümüzün ihtiyacı olan hareketliliği temin ederek, üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde gerçekleştirmek için emin adımlarla ilerleyeceğiz.

turizmin başkenti

AİLE VE TÜRİYE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER

Türkiye’de 2009 yılından bu yana sürdürülen erken rezervasyon kampanyalarıyla, turizmi canlandırma noktasında çok başarılı sonuçlar elde edildi. 2009 yılında 300 bin kişi ile başlayan kampanyadan, 2017 yılında 5,2 milyon civarında kişi yararlandı. 2018’de 6 milyon civarında bir rakam hedefleniyor. Antalya olarak bu hedefe en büyük payı vermek, başta vatandaşlarımızın aile ekonomileri olmak üzere ülke ekonomisine en büyük katma değeri sağlamak adına tüm gücümüzü kullanacağız.

Alanya

EN YÜKSEL TALEP KEMER, BELEK, SİDE VE ALANYA’YA

İç turizmin hareketlenmesinde adeta domino etkisi yaratan erken rezervasyon kampanyaları Antalya’da Kemer, Belek, Side ve Alanya bölgelerinde en yüksek talebi yakaladı. Diğer yandan bu kampanyalar, yabancı turistlerin daha uygun ödeme koşulları ile seyahat ettiğine dair oluşan algıyı da değiştirdi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su