Cenay Toprakkaya

Antalya ile Şırnak arasında gönül köprüsü

Antalya ile Şırnak arasında gönül köprüsü
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaklaşık 200 kişilik heyet ile birlikte Şırnak’ı ziyaret etti. AK Parti Genel Merkezi tarafından, İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Şırnak Belediyesi’ne danışman olarak atanan Türel; AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve gazetecilerden oluşan yaklaşık 200 kişilik heyetle kente geldi.

İlk olarak Kumçatı Belediyesi’ni ziyaret eden Türel, burada Şırnak ve Kumçatı Belediyelerine başkan vekili olarak görevlendirilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu ve vatandaşlarca karşılandı. Menderes Türel, belediye bahçesinde vatandaşlarla görüştü, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Sonrasında ise, kent merkezinde bir otelde düzenlenen yemekte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

ÇOK MAL VE CAN KAYBI YAŞANDI

Yemeğe katılan Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, burada yaptığı konuşmada kentin çok acı tecrübeler yaşadığını söyledi. Terör örgütü PKK’nın, yandaşı yerel yönetimi de yanına alarak Şırnak halkına hayatı zehir etmeye çalıştığını belirten Aktaş; “Çok mal ve can kaybı yaşadık. Güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesi sunucu hainler belalarını buldular. Dağlarda kalan kırıntılarının da gereğini güvenlik güçlerimiz yapıyor” şeklinde konuştu.

gezici kütüphane otobüsü

ŞEHRİN YENİDEN AYAĞA KALDIRILMASI İÇİN EL ELE VERDİLER

Terör unsurlarından temizlenmesinin ardından şehrin yeniden ayağa kaldırılması için adeta seferberlik ilan edildiğini dile getiren Vali Aktaş, bu kapsamda bakanlıklarca şehre yatırımlar yapıldığını, bu sayede Şırnak’ın çok daha güzel hale geleceğini ifade ederek; “İmkan ve kabiliyetlerinden istifade ettiğimiz Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne, bizi kardeş şehir seçtikleri için teşekkür ediyoruz. Ciddi yatırımlara imza attılar” dedi.

İKİ KENT ARASINDA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

Başkan Menderes Türel ise Antalya’da 5 bine yakın Şırnaklı yaşadığını, Antalya’da doğan 700 kişinin de Şırnak’ta hayatına devam ettiğini anlattı. Hükümetin yürüttüğü Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Şırnak’ın belediyeleriyle kardeş şehir olduklarına işaret eden Türel, destek olmak için gayret gösterdiklerini, kentte yol yapımında çalışan 3 işçinin terör örgütü üyelerince öldürüldüğünü anımsatarak, şu açıklamalarda bulundu:

şırnak

TÜREL: DIŞ GÜÇLERE GÜVENMENİN FAYDA ETMEDİĞİ GÖRÜLECEK

“Böyle insanlık dışı saldırıyı kınıyorum. Hiçbir kitapta bu yazmaz. Bu alçaklıktır. Dün saldırı haberini aldık, bugün tereddüt dahi etmeden geldik. Allah’a bir can borcumuz var, onu da gerekirse Şırnak’a hizmet için öderiz. Avrupa’da sınırlar kalkarken burada birtakım hainler ve alçaklar, devlete kafa tutmak adına işçileri öldürüyor. Bin sene bu coğrafyada et tırnak olmuşuz. 40 senedir bu kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar var. Dış güçlerin oyunlarına gelenler, bu ülkeye en büyük hainliği yapanlardır. Dış güçlere güvenmenin fayda etmediği görülecek. Bölgede turizm, tarım gelişecek iken bu hainler yüzünden olmamıştır.”

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su