Cenay Toprakkaya

Antalya’da kar ve deniz keyfi bir arada

Antalya’da kar ve deniz keyfi bir arada
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Antalya’nın Kemer ilçesinde vatandaşlar ve turistler, ocak ayında aynı gün içerisinde hem denize girme hem de kar topu oynama fırsatı buluyor. Ziyaretçilerine farklı alternatifler sunan Türk turizminin başkenti Antalya, coğrafi yapısı itibariyle vatandaşlara ve turistlere ocak ayında denizin yanı sıra yüksek kesimlerde kar keyfi sunuyor.

Hava sıcaklığının 10, deniz suyu sıcaklığının 18 derece ölçüldüğü Kemer ilçesinde vatandaşlar ve turistler denize girdi. Yurdun büyük bir bölümünde soğuk hava etkili olmasına rağmen ilçedeki Ayışığı Plajı’nda güneşli havayı fırsat bilenler denizin tadını çıkarttı. İlçedeki 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nda ise, vatandaşlar karın keyfini yaşadı. Teleferikle çıkılan dağın zirvesinde Beydağları’nın eşsiz manzarasını izleyenler kar topu oynadı.

Antalya

TAHTALI DAĞI’NIN ZİRVESİNDE KAR KEYFİ

Olympos Teleferik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Koyuncu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada ilçe merkezinde denize girenlerin Tahtalı Dağı’nın zirvesinde kar yapma imkanı da elde ettiğini söyledi. Zirvede sıcaklığın 5 derece olduğunu ifade eden Koyuncu; “Kışın genel olarak Güney Kore, Avrupa, Arap ve yerli misafirleri ağırlıyoruz. Antalya’da kış aylarında kar fazla olmadığı için misafirler genelde burayı tercih ediyor. Biz de misafirlerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor