Kadir Toprakkaya

Antalya Bisiklet Festivali başlıyor!

Antalya Bisiklet Festivali başlıyor!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya – Manavgat Bisiklet Festivali nedeniyle bir araya gelen bisikletçiler, 4 gün boyunca Antalya’nın Manavgat ilçesi ve çevresindeki, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için hep birlikte pedal çevirecek.

1 Ekim – 04 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde bisikletçiler, Akdeniz’in mavi sularının yanı sıra Torosların yeşillikleri içinde Manavgat ve çevresindeki Side Antik Kenti, Titreyengöl, Aspendos, Manavgat Şelaleleri ve Oymapınar Barajı gibi tarihi ve doğal güzellikleri, 4 gün boyunca bisikletleriyle turlayacak.

antalyafestivals.org’da yer alan habere göre Antalya Bisiklet Festivali Derneği ANBİFED tarafından organize edilen ve Manavgat Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen festivalde, bisikletçiler Manavgat’ın Titreyengöl mevkiindeki Akdeniz’in mavi sularına bakan bir sahil kenarında, çam ağaçları altındaki kampta konaklayacak. Tur boyunca Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin güvenlik desteği vereceği festivalde, olası kazalara karşı İl Sağlık Müdürlüğü’nün motorlu ambulansları bisikletçileri dört gün boyunca takip edecek. İlk günü Perşembe Akşamı Bisikletçileri’nin Manavgat ve çevresindeki bisiklet severlerle festival katılımcılarını buluşturacağı, kent içerisinde yapılacak bisiklet turuyla başlayacak olan festivalin ikinci gününde; doğa güzelliklerin içerisinde yeşilin farklı tonlarında buluştuğu Oymapınar Barajı parkuruna pedal çevirecekler. Festivalin üçüncü gününde ise Titreyengöl –Kumköy Turizm sahil şeridini takip edecek olan bisikletliler, özellikle amfi tiyatrosuyla dünyaca ünlü Aspendos Antik Kenti’ni gezecek. Aynı günün akşamında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla bisikletçiler kamp alanında barbekü partisi verecek. Turun son günü ise bisikletçiler yine bir doğa harikası olan Gizli Cennet’e pedal çevirecekler.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su