Haber Merkezi

Amazon Tabiat Parkı turizme açılıyor

Amazon Tabiat Parkı turizme açılıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiraladığı Terme Amazon Tabiat Parkı’nın turizme açılması için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.

Büyükşehir Belediyesi, efsane Amazon kadınların yaşadığına inanılan Terme’nin Simenet ile Gölardı gölleri etrafında bulunan tabiat parkını Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralayarak, turizme açmak için çalışma başlattı. 243 kuş türü, endemik bitki türleri, su basar ormanı ve kumsal bulunan tabiat parkına, gözlem evi ile turizm amaçlı yapılar yapıldı. Alanda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amazon Tabiat Parkı’nın Terme’nin ekonomi ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir proje olduğunu söyledi.

TURİZMİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Tabiat parkındaki güzelliklerin insan eliyle yapılmasının mümkün olmadığına işaret eden Yılmaz; “9 kanal, 2 göl ve el değmemiş su basar ormanları, 40 kilometreyi bulan Karadeniz’in en uzun kumsalı olan bölgeyi dünyaya tanıtarak turizmin parlayan yıldızı haline getireceğiz. Çalışmalarımızı yürütürken en önemli önceliğimiz bakir kalmış, halen zarar görmemiş doğamızı bir yandan korurken, diğer taraftan ekoturizm faaliyetlerine açmak. Bu da ilçedeki refah, turizm ve istihdam olanaklarını artıracak” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su