Kadir Toprakkaya

Aile şirketlerindeki ayrılık süreci nasıl yönetilmeli?

Aile şirketlerindeki ayrılık süreci nasıl yönetilmeli?
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Aile şirketlerimizin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip kuruluşlar olarak yaşamlarını sürdürebilmesinde gerekli olan altyapının hazırlanmasına ve uygulanmasına önderlik etmek misyonu ile kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, önemli bir buluşmaya daha ev sahipliği yaptı.

İstanbul’da 30 Nisan Pazar günü, Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşen etkinlikte “Aile Şirketlerinde Ayrılık Başarı ve Yenilik Getirebilir mi? Bu Süreç Nasıl Yönetilmeli?” konusu ele alındı. Harika bir kahvaltı ile başlayan programın konuk konuşmacısı ise, Gürallar Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcilerinden Esin Güral Argat idi. Aynı zamanda TAİDER Kurucu Üyesi de olan Argat, son derece önemli bilgiler aktarırken, konuklara deneyimlerinden de bahsetti.

aile

Etkinlik sonunda Esin Güral Argat’a, katkılarından dolayı TAİDER yönetimi tarafından teşekkür plaketi verildi. Daha sonra TOURMAG Turizm Dergisi tarafından, Sait Halim Paşa Yalısı’nın ünlü merdivenlerinde toplu aile fotoğrafı çekildi…

ESİN GÜRAL ARGAT HAKKINDA

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı ve Enstitüsü bölümünde devam eden Esin Güral Argat, çalışma hayatına 1992 yılında kendi kurduğu Güven Çini ve Seramik şirketinde başladı. Argat, 1998 yılında aile şirketlerinden LAV’da Genel Müdürlük görevini üstlenmesinin ardından, 2005 yılında grubun perakende sektörünü tanımak için başlattığı Evport girişiminin tüm operasyonel ve stratejik süreçlerini yönetti. 2008’de Gürallar Grubu’nun turizm yatırımlarının stratejik yapılanmasını gerçekleştirerek, Travelife Collection “Travelife Gold ”, TUI Holly ödüllerinin sahibi Alibey Resort Side tesisinin kurulumunu yöneten Esin Güral Argat, züccaciye kolunda dünyanın 6. cam üreticisi konumunda olan LAV markasının yaratılma sürecinin mimarıdır. Halen, grubun global marka yaratma stratejisine Maldivler’de lüks otel segmentinde yürüttüğü yatırımla liderlik yapmaktadır.

TÜRKİYE İŞ KADINLARI DERNEĞİ KURUCU ÜYESİ

Esin Güral Argat, bilgi ve teknolojinin iş dünyasındaki önemine olan inancını somutlaştırmak adına, Bilkent ve MIT Üniversiteleri ortaklığında yürütülen nano teknoloji ağırlıklı projelerin liderliğini yapmaktadır. Argat, halen Gürallar Grubu’nun sanayi stratejilerinde ve yatırımlarında liderlik etmektedir ve grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev almaktadır. Ayrıca, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası Lideri olan Argat, Türkiye İş Kadınları Derneği’nde de Yönetim Kurulu Asil Üyesi olarak görev almaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Esin Güral Argat, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Buluşmaya katılanlar arasında Büyük Kulüp üyelerinden Süleyman Akpınar, Özgür Kılıç ve Sedat Yeşilyaprak da vardı…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su