Haber Merkezi

Ahmet Zeki Apalı: Daha çok Rus turist gelecek

Ahmet Zeki Apalı: Daha çok Rus turist gelecek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Turist Rehberleri Birliği Başkanı Ahmet Zeki Apalı; “Türkiye ile Rusya arasındaki turizm faaliyetleri daha ileri bir noktaya ulaşacak, ülkemize daha çok Rus turist gelecek. İsrail ile ilişkilerin düzelmesinin Batı Akdeniz ve çevresindeki turizmi olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz” dedi.

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret eden Apalı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yetkilendirilen turist rehberlerinin, ülkenin tanıtımı konusunda önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Turizm sektörünün en ufak olumsuzluktan etkilendiğine dikkati çeken Ahmet Zeki Apalı, Avrupa’daki bazı medya kuruluşlarının Türkiye aleyhine algı operasyonları yürüttüğünü belirtti.

Ahmet Zeki ApalıTÜRKİYE’DE YAŞAYAN YABANCILAR, OLUMSUZ ALGIYI ENGELLEYEBİLİR

Türkiye’de yaşayan yabancıların anlatımıyla bu algının engellenebileceğini ifade eden Başkan Apalı; “Çünkü onların düşünceleri, dışarıdaki basın organlarında çıkan düşünceler gibi değil. Bu insanların Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu, yabancı basın organlarında sürekli gösterildiği gibi savaş ortamının bulunmadığını, terör olaylarının dünyanın her yerinde yaşanabileceğini söylemesi gerekir” diye konuştu.

10 BİN PROFESYONEL REHBER, 37 DİLDE TÜRKİYE’Yİ TANITACAK

Apalı, 2017 turizm sezonunda Türkiye’ye daha fazla Rus turistin gelmesini beklediklerini kaydederek; “Türkiye ile Rusya arasındaki turizm faaliyetleri içinde bulunduğumuz noktadan daha ileri bir noktaya ulaşacak, ülkemize daha çok Rus turist gelecek. İsrail ile ilişkilerin düzelmesinin Batı Akdeniz ve çevresindeki turizmi olumlu etkileyeceğini öngörüyoruz. Bakanlık tarafından gelecek sezon için yapılacak tanıtım çalışmalarına katkı sağlayacağız. Çalışmaların rehberler tarafından konuştukları dillerde, sosyal medyadaki hesaplar üzerinden paylaşılması şeklinde, tanıtım atağına destek vereceğiz. 10 binin üzerinde profesyonel rehber, 37 farklı dilde Türkiye’yi tanıtarak, turizmin toparlanması için elinden geleni yapacak” ifadelerini kullandı.

TURİZMİN OLDUĞU YERDE BARIŞ OLUR

Ekonomideki cari açık ve dış ticaret açığının en kolay turizmle kapatılacağını vurgulayan Turist Rehberleri Birliği Başkanı Ahmet Zeki Apalı; İşsizliğe çare olarak önerebileceğimiz sektörlerin başında turizm gelir. Turizmin olduğu yerde terör olmaz, barış olur. Turizm faaliyetlerinin 780 bin kilometrekareye yayılması neticesinde biz, ülkenin tamamen terörden arınacağı inancındayız” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su