Kadir Toprakkaya

“ACE of MICE” fuarı beşinci kez kapılarını açtı

“ACE of MICE” fuarı beşinci kez kapılarını açtı
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en büyük kongre, toplantı ve etkinlik fuarları arasında ilk sıralarda gösterilen ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines başladı. İstanbul Kongre Merkezi’nde beşinci kez kapılarını açan fuar, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için yapılan saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken; 40 ülkeden 200 yabancı ve 350 yerli firmanın fuara katıldığı bildirildi.

“TÜM RENKLERİMİZLE BİR ARAYA GELİYORUZ”          

Turizm Medya Grubu organizasyonu ve “Tüm renklerimizle bir araya geliyoruz” mottosuyla bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen ve 23 Şubat Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek olan ACE of MICE Fuarı’na ilk gününde ilgi oldukça fazlaydı. Açılışa; Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün başta olmak üzere turizm camiasının önde gelen isimleri katıldı.

“TURİZMİ TÜM YILA YAYMAYA GAYRET EDİYORUZ”

Fuar açılışında bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ziya Taşkent; “Bakanlık olarak dünyanın en önemli turizm ülkelerinden biri olan Türkiye’mizi güneş, sahil ve kum kıskacından çıkarma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda, turizm etkinliğini ve bu etkinliğin doğurduğu ekonomiyi aslında kıyıdan tüm yurt geneline, yaz sezonundan tüm yıla yaymaya ve çoğaltmaya gayret ediyoruz” dedi.

ACE of MICE

“İSTANBUL GÜVENLİ BİR ŞEHİR”

İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ise, yaptığı konuşmada “İstanbul’da turizmin hak ettiği noktaya taşınması konusunda sektör aktörleriyle aile birlikteliği içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. İstanbul güvenli bir şehir. En az Paris kadar, Roma kadar, en az Barselona kadar güvenli bir şehir. Hatta iddia ediyorum, çok daha güvenli bir şehir. İstanbul Valiliği olarak güvenlikle ilgili hiçbir endişemiz yok” ifadelerini kullandı.

“2018 VE SONRASI İÇİN UMUTLARIMIZ YÜKSEK”

Bu dev organizasyonun beşinci kez gerçekleşmesini sağlayan Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman da açılışta bir sunum yaptı. Yaptığı sunumun ardından umut verici bilgiler aktaran Ataman, şunları söyledi: “Türkiye MICE pazarı yaklaşık 6 milyar dolarlık bir hacme sahipken, uluslararası pazardan çok daha fazla pay alabilecek bir kapasite ve potansiyeli elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz senelerde birçok sancılı dönem yaşadık, ancak 2017 yılının sonunda yaşanan hareketlilikle beraber 2018 ve sonraki yıllar için umutlarımız hayli yüksek. Artık kaybettiğimiz uluslararası kongreleri yeniden kazanma zamanı.”

HILTON BOSPHORUS’TA GALA YEMEĞİ

ACE of MICE Fuarı’nın yoğun geçen ilk gününde katılımcılar, Hilton Bosphorus Oteli’nde düzenlenen gala yemeğinde bir araya geldi. Yurtiçi ve yurtdışından birçok nitelikli etkinlik firma temsilcisi ve hosted buyer’ın katıldığı yemek, son derece renkli geçti. Salonun en hareketli masalarından biri de, Hilton Otelleri temsilcileri ve yapı sektörünün önemli isimlerinden Röder’in bulunduğu masaydı. Hayli neşeli geçen yemeğin ana konusu, tabi ki turizmin 2018 yılı performansının nasıl geçeceği ve yapı sektörünün sorunları oldu.

Hilton İzmir Satış Direktörü Mehmet Kalay, Hilton İstanbul Bosphorus Düğün ve Özel Davetler Yetkilisi Ceyda Cura, Ankara HiltonSA Satış ve Pazarlama Direktörü Derya Duman, Hilton Adana & Mersin Satış ve Pazarlama Direktörü Aydın Eker, Röder Yapı Sistemleri Proje Satış Uzmanı Yıldırım Kızılyel, Röder Yapı Sistemleri Operasyon ve Planlama Sorumlusu Buğra Özçelik, TOURMAG Yazarı ve Kod Sekiz Events Etkinlik Direktörü Ceyhun Diribaş…

 

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor