Haber Merkezi

56 ülkede Türk rüzgarı esecek

56 ülkede Türk rüzgarı esecek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye gelecek yıl Almanya, Rusya, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere 56 ülkede fuarlara katılarak, tanıtım ve pazarlamaya ağırlık vermeye hazırlanıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, her yıl Türkiye’nin sahip olduğu tarihi, turistik, kültürel değerlerin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve pazar payının artırılması amacıyla belirlenen konsept çerçevesinde, yurt dışında gerçekleştirilecek uluslararası turizm fuarlarına katılıyor.

Türk rüzgarı

PAZAR VE ÜRÜN ÇEŞİTLENDİRİLMESİNE VURGU

Türkiye’nin turizm faaliyetleri ve gelirlerine katkı sağlayan uluslararası ihtisas fuarlarında, bu yıl özellikle pazar ve ürün çeşitlendirilmesi konusunun ön plana çıkarılması amaçlanıyor. Fuarlar ve yürütülmesi planlanan reklam kampanyalarında deniz, kum ve güneşe dayalı kitle turizminin yanında kültür, kış, yayla, kongre, inanç, sağlık ve golf turizmi gibi türlerde de Türkiye’nin potansiyeli öne çıkarılacak.

dunya-turizm-fuarinda-kktc-standina-ilgi-3

FUARLAR OCAK AYINDA BAŞLAYACAK

Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2017 fuar takvimine göre, Türkiye gelecek yıl 7’si büyük, 75’i kamu ve özel sektör işbirliği çerçevesinde, 30’u yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla 56 ülkede 112 turizm ihtisas fuarına katılacak. Fuarlarla Türkiye’nin Almanya, Rusya ve İngiltere gibi ana pazarların dışında Orta Doğu, Güney Amerika, Çin, Japonya ve Güney Doğu Asya pazarları gibi potansiyel ve gelişmekte olan pazarlara daha fazla yönelmesi, bu pazarlarla ilgili tanıtım çalışmaları yürütmesi hedefleniyor. Çoğunluğu Almanya’da olmak üzere; aralarında Fransa, İtalya, İngiltere, İsviçre, ABD, İspanya, Japonya, Avusturya, Finlandiya, Litvanya, Romanya, Danimarka, Rusya, Çin, Yunanistan, Azerbaycan, Belarus, Macaristan, Özbekistan, İran, Hindistan ve Letonya’nın olduğu 56 ülkede gerçekleştirilecek 2017 fuar maratonu, Ocak ayında başlayacak.

van-turizm-ve-seyahat-fuari-acildi-6

İLK FUAR HOLLANDA’DA

Türkiye’nin temsil edileceği 7 büyük fuardan ilki, 10-15 Ocak 2017’de gerçekleştirilecek Hollanda’daki Utrech Turizm Fuarı olacak. Hollanda’nın ardından İspanya’nın başkenti Madrid’de 18-22 Ocak’taki Madrid Fitur Turizm Fuarı’nda yer alacak olan Türkiye, her yıl çok sayıda ülke ve binlerce turizm şirketinin katıldığı ITB Berlin Turizm Fuarı’nda da 8-12 Mart’ta tanıtım ve pazarlama faaliyeti yürütecek. Berlin’den dönecek turizmciler, bu kez 14-16 Mart’ta düzenlenecek MITT Moskova Turizm Fuarı için Rusya’ya gidecek. Yaşanan uçak krizinin ardından ilişkilerin normalleştiği Rusya’ya önem veren turizmciler, Moskova’da daha çok Rus turistin tatilini Türkiye’de geçirmelerini sağlamak amacıyla çaba harcayacak. Türkiye’nin özel önem verdiği en büyük 7 fuarlık seri; 2-4 Nisan’da BIT Milano Turizm Fuarı, 24-27 Nisan’da Dubai’deki fuar ve 7-9 Kasım’da İngiltere’deki WTM Londra Dünya Turizm Fuarı ile sona erecek.

TÜRKİYE’NİN TURİZM POTANSİYELİ TANITILACAK

Bakanlık, gelecek yıl gerçekleştirilecek 7 büyük fuarın yanı sıra özel sektörle birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek 75 fuarla da Türkiye’nin turizm potansiyelini tanıtacak. Yurt dışında kamu ve özel sektör işbirliğiyle yapılan önemli fuarlar arasında 16-18 Mayıs’ta gerçekleştirilecek IMEX Frankfurt Fuarı, 9-11 Şubat’taki IITT Mumbai Hindistan Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 29-31 Mart’taki UITT Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 4-6 Nisan’daki Latin Amerika World Travel Market ile 23-26 Şubat’taki IFTA Belgrad Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su