Hava Asal

3 haftada 3. baskısını yapan ‘Sanrı’ okuyucuyu büyüledi

3 haftada 3. baskısını yapan ‘Sanrı’ okuyucuyu büyüledi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Genç yaşına iki roman sığdıran Tuğba Sarıünal’ın gerçeklik ve zaman kavramını polisiye unsurlar içeren bir kurguyla sorguladığı romanı “Sanrı’’, 3 haftada 3. baskısını yaptı

Genç yazar Tuğba Sarıünal’ın son romanı “Sanrı’’ yayımlandığı üçüncü haftasında okuyuculardan tamnot alarak ikinci baskısını tüketti ve üçüncü baskısına geçti. Bir doktor ve onunla yolları birleşen 4 farklı karakterin hikayesinin anlatıldığı romanda, okur hangi karaktere inanmayı tercih ederse olayın çözülme hızı da ona göre değişiyor ve her durumda okuyucuyu şaşırtıcı bir son bekliyor.

‘Zaman en büyük illüzyonisttir’

“Zaman en büyük illüzyonisttir. O gösterisini yaparken gerçeklerden seni uzaklaştıracak güzel asistanları vardır: aşk, para, kariyer, aile… Geleceği merak ettirirken şimdiye odaklanmanı engeller ve her şey o kadar hızlı olup biter ki illüzyonun bir parçası olduğunu ancak gösteri bittiğinde anlarsın. Kusursuz bir gösterinin insan arzularından oluşma özelliği vardır ve aslında insanlar, sırrı çözmeyi değil kandırılmayı isterler. Sen bu satırları okurken geçen yaklaşık beş saniyeden hiç söz etmeyeceğim. İnsan, doğası gereği, varlığına alıştığı her durumun azalmasına tepki gösterirken, zamanın varlığını bile anımsamaz. Elbette sana zamanı etkin kullanmanı öğretecek bir roman okutmayacağım. Sadece, algını canlı tutmak için varlığını hep unuttuğun bir şeyi hatırlattım. Hadi şimdi istediğini yap, zamanını özgürce kullan ama kontrolün sende olmadığını asla unutma!’’  Arka kapak yazısıyla dikkat çeken “Sanrı’’ zaman ve mekan üstünde polisiye unsurlarla gerçeklik kavramının sorgulandığı konusuyla da raflarda kendine farklı bir yer ediniyor.

Bir Cevap Yazın

vakıf taşdelen su

noyadecor