Erol Ünal

2. Rusya Kültür Günleri başlıyor

2. Rusya Kültür Günleri başlıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

2. Rusya Kültür Günleri, 13-15 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşecek. Rusya’dan gelen davetlilerin de katılacağı etkinlik Bodrum Tanıtma Vakfı’nın Moskova Temsilciliği, Bodrum Turizm Ofisi ve Bodrum Rusça Bilgilendirme Portalı’nın katılımıyla organize ediliyor; Rusya’da ve Rusça Konuşulan Ülkelerde Tanıtma Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor. Geçen yıl ilki düzenlenen Rusya Kültür Günleri çok başarılı geçmiş, Bodrumlular festivale büyük ilgi göstermişti. Rusya Federayonu ise etkinliğe büyükelçilik düzeyinde katılıyor.

2. Rusya Kültür Günleri programında bulunan “Benim Memleketim” fotoğraf yarışması kapsamında eserler, 13-15 Ekim tarihleri arasında Spektr Hotel Bodrum’da sergilenecek ve ziyaretçilerin oylamasıyla 15 Ekim’de yarışmayı kazananlar belirlenecek. Ayrıca, sinema sevenler için 13 Ekim 2016’da açık havada Türkçe altyazılı “Moskova Gözyaşlarına İnanmaz” adlı bir Rus filmi gösterisi düzenlenecek, geleneksel Rus mutfağı yemekleri ikramı yapılacak. Geleneksel Rus mutfağının çeşitli yemeklerinin deneyebileceği restoranlarda Rus salatası, “bahriye” usulü makarna, “patates” tatlısı gibi lezzetler ziyaretçilere ikram edilecek.

rusya-kultur-gunleri-basliyor-2RUS PAZARI KURULACAK

Ayrıca, Rus ve Türk sanatçılarının el yapımı özel hatıra eşyalarını satın alabilecekleri Rus Pazarı, Yalıkavak İskelesi’nde kurulacak. Pazarda ziyaretçiler geleneksel Rus mutfağının çeşitli yemeklerini deneyip, Rus ve Türk sanatçılarının el yapımı özel hatıra eşyalarını satın alabilecekler. Etkinliklerde ziyaretçiler, Bodrum’da yaşayan Rusça konuşan sakinleri ile ilgili duygularını paylaşma imkanına da sahip olacak.

BODRUM’U RUSYA’DA DAHA İYİ TANITMAK HEDEFLENİYOR

Rusça Bilgilendirme Portalı’nın kurucusu Rus işadamı Sergey Klyuev, Bodrum’da yapılan Rusya Kültür Günleri hakkında şunları ifade etti: “Etkinliğin amacı Bodrum’u Rusya’da daha iyi tanıtmak. Çünkü Bodrum, Rusya’da çok tanınmış bir destinasyon değil.  Kültürlerimize ve ülkelerimize daha yakın olmak için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinliğe katılacak insanlarda hem Bodrum’u daha çok ziyaret etmek, hem de Rusya’yı daha çok ziyaret etmek isteğinin oluşacağını ümit ediyoruz. Bu şenliğin yapılmasında bize destek verenlere teşekkür ediyoruz.”

Rusya Kültür Günleri

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su