Cenay Toprakkaya

Yaz-kış yaşayan şehir: Bodrum

Yaz-kış yaşayan şehir: Bodrum
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Muğla’nın Bodrum ilçesinin, tarihi ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkartılarak 12 ay yerli ve yabancı turistleri ağırlaması hedefleniyor.

Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda tanınmış ismin tatil için tercih ettiği yerlerin başında gelen gözde turistik ilçe Bodrum, kış aylarında da bu hareketliliği yakalamak istiyor. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Bodrum’un artık yaz-kış yaşayan bir şehir olduğunu söyledi. İlçede her türlü sanatsal ve kültürel etkinliklerin kış aylarında da devam ettiğini belirten Kocadon, bunun birçok örneğini Bodrumlularla yaşadıklarını anlatarak şunları ifade etti:

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

TARİH KONUSUNDA ŞANSLI BİR YER

“Bodrum şu anda sanat ve kültür şehrine dönüşmüş vaziyette. Düzenlenen yelken yarışlarıyla, adrenalin seviyesi yüksek etkinliklerle de ilçemiz oldukça hareketli. Kış sezonu olmasına rağmen halk buradan vazgeçemiyor. Geçmişi çok eskiye dayanan bir yerleşim yeriyiz. Her yerinden tarihi eserler çıkan bir bölgede yaşıyoruz. Tarih konusunda gerçekten şanslı bir yer. Halikarnas Mozolesi gündemde, hatta Bodrum Sanayi Sitesi altındaki stadyumun çıkartılması projesi hayata geçmek üzere, Gümüşlük kazılarımız devam ediyor. Dünya miraslarımızı bir an önce sergilemek istiyoruz. Bodrum’u deniz, kum ve güneş üçgeninden çıkarmak istiyoruz. Japon ve Çinli turistleri çekecek en kolay yol, tarihi ve kültürel turizmdir. “

Halikarnossos

Bir Cevap Yazın

sonomed

vakıf taşdelen su

noyadecor