Cenay Toprakkaya

Vosvos Şenliği, Karadeniz’i şenlendirdi

Vosvos Şenliği, Karadeniz’i şenlendirdi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Ordu’da bu yıl 14.’sü düzenlenen Vosvos Şenliği kapsamında, Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan 200’ün üzerindeki Vosvos tutkunu kente geldi. “Sakin şehir” unvanına sahip Perşembe ilçesindeki turistlik alan Yason Burnu’nda birleşen Vosvosçular, deniz kıyısında doğanın tadını çıkardı.

Yason Burnu’nu ziyaret eden vatandaşların da ilgi gösterdiği ve sık sık fotoğraflarını çektikleri Vosvoslar, zaman zaman kentte attıkları turla da renkli görüntüler oluşturdu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilk defa turizmci Enis Ayar tarafından 1995 yılında düzenlenen Vosvos Şenliği’nin çeşitli nedenlerden dolayı devam etmediğini ve göreve geldikten sonra şenliğe destek olma kararı aldıklarını söyledi.

Vosvos Şenliği

VOSVOS TUTKUNLARININ YENİ ADRESİ; ORDU

İlk desteği 2016 yılında vererek Vosvos Şenliği’nin yeniden düzenlenmesine katkı sunduklarını ifade eden Yılmaz; “Belediyemizin destekleriyle bu yıl 14.’sü düzenlenen şenlik kapsamında yurdun dört bir yanından gelen Vosvos tutkunlarını ilimizde ağırlamaktan mutluyuz. Bundan sonraki yıllarda da Ordu, vosvos tutkunlarının yeni adresi olmaya devam edecek” dedi.

TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRACAK

Bir hafta Ordu’da kalacak Vosvos tutkunlarının şehrin seyir terası konumundaki Boztepe’ye çıkacağını, ardından programlarına Çambaşı Yaylası’nda devam ederek çeşitli aktivitelerde bulunacağını aktaran Enver Yılmaz; “Sürücüler ve yakınları kentimizden ayrıldıktan sonra yaşadıkları bu güzellikleri çevresine anlatacak. Bu da turizm potansiyelimizin artmasını sağlayacak” şeklinde konuştu.

Avrupa

AMAÇ, ORDU’YU EN İYİ ŞEKİLDE TANITABİLMEK

Vosvos Fan Club Başkanı Olgun Şensoy ise şenliğe destek olan herkese teşekkür ederek; “Vosvos Şenliği’nin amacı Ordu’yu en iyi şekilde tanıtabilmek. Şenliğe farklı illerden 200’ün üzerinde Vosvos tutkunu ve aileleri katıldı. Şu ana kadar her şey yolunda gidiyor. Ordu’da olmaktan mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor