Cenay Toprakkaya

Uludağ’a üç yeni kayak pisti kazandırılacak

Uludağ’a üç yeni kayak pisti kazandırılacak
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan ve her yıl yüz binlerce kişiyi ağırlayan Uludağ’a üç yeni kayak pisti kazandırılacak. Bursa merkezden karayoluyla yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan, yılın ortalama 4 ayı kayak yapılabilen Oteller Bölgesi’ndeki pist sayısı, böylelikle 20’den 23’e çıkarılacak.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Uludağ’ın sadece bir kayak merkezi olmadığını belirterek, bölgenin her mevsim ziyaretçi akınına uğradığını söyledi. Küçük, Uludağ’ın hafta sonları yaklaşık 50 bin kişiyi ağırladığını dile getirerek, şöyle konuştu:

kayak keyfi

GELECEK SEZONA YETİŞTİRİLECEK

“Uludağ’a geçen yıl karayoluyla 1 milyon 638 bin kişi geldi. Bunun dışında teleferikle Uludağ’a çıkanlar da var. Böyle olunca müthiş bir ziyaretçi sayısına ulaşıyoruz. Türkiye’de hiçbir dağın bu kadar ilgi gördüğünü zannetmiyorum. Bu yoğunluktan dolayı oradaki kayak pistlerinin sayısını artırmak için çalışma başlattık. Uludağ’a üç yeni pist kazandıracağız. Havaların ısınması ve bölgedeki karın erimesiyle çalışmalara başlayacağız. Gelecek kayak sezonuna bu pistleri yetiştireceğiz.”

kayak pisti

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

noyadecor