Haber Merkezi

Uludağ yeni sezona hazırlanıyor

Uludağ yeni sezona hazırlanıyor
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Kış turizminin önemli merkezlerinden olan Uludağ’daki işletme sahipleri, umutlu oldukları yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

Güney Marmara Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği Derneği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren, bölgede geçen sezonun kötü geçtiğini söyledi. Yağış miktarının geçen yıl çok az olduğunu, Şubat ayının sonunda Uludağ’daki otellerin büyük bir bölümünün kapandığını, Şubat sonrası bölgeye kar düştüğünü ancak bunun otellere çok getirisinin olmadığını aktaran Beceren; “Maalesef geçen yıl çok kısa bir kış sezonu geçirdik. İnşallah bu sene geçen sezonun acısını, hem kayakçılar hem de otelciler çıkarır. Şu andaki tahminlere göre kar yağışı önümüzdeki günlerde olacak. Uludağ’daki oteller de yakın zamanda hazırlıklarını tamamlayacak. Mekanik tesislerin bakım ve onarımı devam ediyor” dedi.

Uludağ

DAĞA ÇIKAN YOL GENİŞLETİLİYOR

Bursa kent merkezinden Uludağ Oteller Bölgesi’ne ulaşımın sağlandığı yolda genişletme çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Haluk Beceren; “Yenilenen karayolu son derece güzel ve geniş. 14. kilometreden başlayan ve Uludağ’a kadar olan 19 kilometrelik yol yeniden yapıldı. Son derece geniş ve kışın daha rahat çıkabilir hale geldi. Önümüzdeki sene de kalan 14 kilometrelik yol yapılacak ve ulaşım çok daha rahat olacak” ifadelerini kullandı.

ÜÇ BÜYÜK OTOPARK YAPILDI

Beceren, bu yıl Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa çalışması neticesinde Uludağ’a üç büyük otopark alanının yapıldığını belirterek; “Bunların altyapı çalışmaları devam ediyor, geniş alanlar hazırlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Park İşletmeleri, Uludağ’da hizmet verecek. Ana yollara park etme yasağı konuldu. Bütün araçların müşterilerini bıraktıktan sonra bu parklara gönderilmesi söz konusu olacak. Bu kış bölgedeki iç trafik rahatlayacak” diye konuştu.

ARAP TURİSTLERİN SAYISI ARTIRILMALI

Uludağ’ın bugüne kadar Arap turistlerle ilgili çok fazla beklentisinin olmadığını söyleyen GÜMTOB Başkanı Beceren, bundan sonra Arap turistlerin de gelmesi için çalıştıklarını vurguladı. Arap turistlerin organize şekilde gelmediğini ifade eden Beceren; “Çoğu günübirlik gelenler. İstanbul’dan gelen çok fazla günübirlikçi Arap turisti var. Bunlar kayak yapmaya başlarlarsa, o zaman otellerde kalma durumu da olacak. Şu anda da kalan var ama yerli müşterilere nazaran son derece az, yüzde 10’lar civarında. İleride belki yükselir. Bu sayıların yükselmesi için GÜMTOB olarak yurt dışında Ortadoğu’da birçok fuara katılıyoruz. 2017’de Moskova’da gerçekleşecek fuara da katılacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su