Kadir Toprakkaya

TÜRSAB Asya BYK’dan Kahramanmaraş gezisi

TÜRSAB Asya BYK’dan Kahramanmaraş gezisi
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İstanbul Asya Bölgesel Yürütme Kurulu’nun ülke genelinde düzenlediği info gezileri sürüyor. Geçtiğimiz hafta Bartın-Amasra gezisine katılan turizmciler, bu defa da Kahramanmaraş ilimizi ziyaret etti.

Kahramanmaraş’ın tarihi ve doğal güzelliklerini deneyimlemek adına Kahramanmaraş Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gastronomi Turizm Derneği ile birlikte düzenlenen gezinin son gününde TÜRSAB ASYA BYK Başkanı Ali Bilir ve beraberindeki seyahat acentaları temsilcileri, ortak bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

YENİ BİR DESTİNASYON

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Bilir; “Kahramanmaraş’a benzer yerler Anadolu’da çok az. Diğer illere göre buradaki en önemli özellik, tarihi ve kültürünün birleşimiyle Kahramanmaraş’ın mutfağı da harmanlandığı zaman çok güzel bir gezi destinasyonu olmasıdır. Maraş’ın Türk turizmindeki önemli yerini bulacağına inanıyoruz” dedi.

DEVLET BURADA

Gezi programlarının son gününde devletin bütün kademeleri ile Kahramanmaraş’ta olduğunu görmüş olmaktan ayrı bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Bilir; “İl merkezi ziyaretimizde Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ve beraberindeki heyet ile karşılaşmamız büyük bir tesadüf oldu. Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak ve Bölge Milletvekilimiz İmran Kılıç ile beraberindeki heyete, info gezimizi ve ziyaretimizi anlatma fırsatımız oldu. Sağ olsunlar bizi dinlediler” şeklinde konuştu.

DAHA FAZLA TURİST, DAHA FAZLA TANITIM

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Milletvekili İmran Kılıç’ın, TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu olarak yapılan bu ziyaretten son derece memnun kaldıkları bilgisini de paylaşan Ali Bilir; “Karşılıklı görüşmemizde buraya daha fazla turist getirme imkanı ve tanıtma konusunda bize her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getirdiler. Tanıtım konusunda kendi görüş ve önerilerini de bize sundular. Kendilerine buradan bir kez daha çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hıdrellez

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un turizme önem verdiğini görmenin sevindirici olduğunu belirten TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir; “Sayın başkanımız ile birlikte bu güzel ilimizde bulunan sivil toplum kuruluşlarının da olayın farkında olmaları son derece umut verici. Bunu gördük ve tespit ettik.  Muhtemelen bundan sonra Kahramanmaraş’a turizm yönüyle daha da ağırlık verip, buraya daha fazla yerli ve yabancı turisti getirip misafir edeceklerdir. Bizi buraya getirmeleri ilk adım oldu, bunun devamı da olacaktır. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz” açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı’nın ev sahipliği yaptığı geziye; TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Bilir ile birlikte Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Gürkan Boztepe, TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu’ndan Ali Temizsoy, Hamit Saygın, Gülay Topal, Linda Urhan, Elif Ece, Mehmet Enver Güçlüer, Ömer Kartın, Aytül Çilsal, Veli Çilsal, Kaçkar, Edip Sancar ve Sema Uysal katıldı…

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, TÜRSAB Asya BYK Başkanı Ali Bilir, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven…

Kahramanmaraş’ın az bir tanıtımla turizmde yerini alacağının altını çizen Başkan Ali Bilir; “Gezimizin başladığı havalimanına inişimiz anından itibaren bizi burada çiçeklerle karşılayan personelden ziyaretimizin sonunda bizi yolcu edecek olan bütün herkese kadar teşekkür ederim. Ziyaretimiz boyunca hep yanımızda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Seydihan Küçükdağlı’ya, bize konaklama imkanı veren Saffron Hotel’e ve diğer oteller ile restoranlara, Sayın Kahramanmaraş Valimiz Vahdettin Özkan’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a ve diğer bütün personele kendi adıma ve birlikte bulunduğumuz yetkili meslektaşlarım adına teşekkür ederim” diye konuştu…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su