Kadir Toprakkaya

TÜRSAB Anadolu Yakası’nın yeni patronu Ali Bilir

TÜRSAB Anadolu Yakası’nın yeni patronu Ali Bilir
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Asya Bölgesel Yürütme Kurulu, yeni yönetimini belirledi. 4 Ekim Salı günü Kozyatağı ByOtell Konferans Salonu’nda gerçekleşen Genel Kurul sonucunda Ali Bilir ve arkadaşlarının belirlediği liste seçimi kazanarak, TÜRSAB ASYA BYK’nın yeni yönetim kurulu olarak göreve başladı.

ANADOLU YAKASI’NDAN 250’DEN FAZLA ACENTE KATILDI…

Genel Kurul’a 250’den fazla acente temsilcisi katılarak oy kullandı. Yapılan oylamanın sonucunda Beykoz’da uzun yıllardır turizm işinde olan Ali Bilir ve listesi seçimi kazandı. Bilir, geçtiğimiz dönem Beykoz Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olmuştu. Aslen Giresunlu olup, fotoğraf sanatçısı da olan Ali Bilir ile Anadolu Yakası’nın turizmde yeni bir boyut kazanacağı ifade ediliyor.

TÜRSAB

TÜRSAB’IN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU…

TÜRSAB’ın en büyük üçüncü bölgesel yürütme kurulu olan ASYA BYK olarak gidilen seçimde mevcut Başkan Selim Okur’un listesi 104 oy alırken, Ali Bilir’in listesi 120 oy aldı. Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Bilir – Bilir Turizm, Barış Tetik – Eclipse Turizm, Ali Temizsoy – Mersoy Travel, Linda Urhan – İtaki Turizm, Sedat Başalan – Özcivelek Turizm, Cihangir Topal – Moda Turizm, Gülşan Çürüksulu – Ayers Turizm, Hamit Saygın – 49 Saygın Turizm… Yedek Liste’de yer alan isimler ise şöyle: İbrahim Halil Kırmızı – Aysberg Turizm, Haydar Bayır – Hayal Turizm,  Şenay Gülay Can – Domani Turizm, Mahir Aysan – ŞME Turizm, Tolga Çakır – Gülen Tur Seyahat, Koray Perk – Sasha Turizm, Tamer Bahadır – Bahadır Turizm, Yener Aşık – Seyen Turizm…

ali-bilir-selim

TÜRSAB AİLESİNE YAKIŞAN BİR SEÇİM OLDU…

Yeni Başkan Ali Bilir, oyların sayılıp sonuçların açıklanmasının ardından TÜRSAB Asya BYK’nın başkanlığını yürüten Selim Okur ile birlikte çıktığı kürsüden yaptığı açıklamada; “TÜRSAB ailesine yakışan bir seçim yaptık. Seçime katılan acentelerimizin yüzde 55’i Asya Bölgesel Yürütme hizmet bayrağını şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma vermeyi uygun gördü. Onların bu güvenine layık olmak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

img_4047

Sabah saat 10.00 sularında başlayan Genel Kurul, akşam geç saatlere kadar sürdü…

img_4044

Önceki yönetimde başarıyla görev yapan üyelerden Yiğit Arsu ve Mustafa Yıldırım, TOURMAG Turizm Dergisi’ne yaptıkları açıklamada “Yeni yönetime başarılar diliyoruz. Ali Bilir arkadaşımız, genç ve dinamik yapısıyla TÜRSAB’a bir ivme kazandıracaktır. Bütün arkadaşlarımızın yeni yönetime destek olmalarını rica ediyoruz. Bizler de her konuda sonuna kadar destek olmaya hazırız” mesajı verdiler…

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su