Kadir Toprakkaya

Türk Uçurtma Takımı, Hindistan Uçurtma Festivali’nde!

Türk Uçurtma Takımı, Hindistan Uçurtma Festivali’nde!
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Dünyanın en büyük uluslararası uçurtma festivallerinden birisi olan, Ahmedabad’ta düzenlenecek Uluslararası Hindistan Uçurtma Festivali’nde Türkiye’yi Türk Uçurtma Takımı temsil edecek. İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma Takımı Kaptanı Mehmet Naci Aköz ve ekibi, dünyaca ünlü uçurtmacılar ile birlikte Hindistan’da gökyüzünü renklendirecek.

Bu yıl 04-14 Ocak 2019 tarihleri arasında otuzuncusu gerçekleşecek Uluslararası Hindistan Uçurtma Festivali’ne dünyanın 5 kıtasından katılacak olan 45 ülkeden birisi de Türkiye. Dünyanın pek çok ülkesindeki uluslararası uçurtma festivallerinde ülkemizi başarıyla temsil eden Türk Uçurtma Takımı, bu kez de Ahmedabad’taki 30. Uluslararası Hindistan Uçurtma Festivali’nde yer alacak.

Türk Uçurtma Takımı

TÜRK BAYRAKLI UÇURTMALAR HEDİYE EDİLECEK

Birbirinden farklı 10 gösteri uçurtması ile festivale katılacak Türk ekibinin koleksiyonu içinde, dünyanın en büyük beşinci bayrak uçurtması olan 60 metrekare büyüklüğündeki dev Türk bayrağı uçurtma ve ülkemizdeki en büyük uçurtma olan 100 metrekare büyüklüğündeki vatoz balığı uçurtma da yer alacak. Festival süresince Türk modeli ve Türk bayrağı tasarımlı uçurtmalarla workshop da yapacak olan ekibimiz, Hindistanlı çocuklara Türk bayraklı uçurtmalar hediye edecek.

YENİ UÇURTMALAR KOLEKSİYONA KATILACAK

Konuyla ilgili basına açıklama yapan İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı ve Türk Uçurtma Takımı Kaptanı Naci Aköz; “Sokak oyunları kültürümüzün tek canlı oyuncağı olarak bildiğimiz uçurtma, dünyadaki pek çok ülkede farklı tarihlerde dev uluslararası uçurtma festivalleriyle kutlanıyor. Türkiye’nin tek resmi uçurtma kurumu olarak biz de bu festivallere katılarak, ülkemizi uluslararası alanlarda temsil etmeye çalışıyoruz. Gittiğim her ülkede dev boyutu ile havalarda süzülen Türk bayrağı uçurtma, herkesin ilgisini çekiyor ve pek çok uluslararası TV kanallarında haberimiz yapılıyor. Bu festivallerde de öyle olacağını umuyoruz. Festivale katılacak diğer ülkelerin uçurtma takımları ile yapacağımız ikili görüşmeler esnasında yapacağımız alışverişlerde, yeni uçurtmalar ve uçurtma ile ilgili ürünleri koleksiyonumuza katmak üzere ülkemize getireceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su