Kadir Toprakkaya

“Turizmde Fark Yaratanlar” ödüllendirilecek

“Turizmde Fark Yaratanlar” ödüllendirilecek
Yazı boyunu düşür Yazı boyunu yükselt Font boyutu Yazdır

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), ülkemizin turizm sektörünün gelişimine katkı sağlamak adına, turizm sektörünü ilk kez düzenlenecek “Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri” organizasyonu ile 20 Mart 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dev bir turizm zirvesi niteliğinde olması planlanan organizasyonda, turizm sektörünün yanı sıra iş, kültür-sanat ve akademi dünyası Türkiye için buluşacak.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında turizm sektörünün tüm aktörlerini “Turizmde Fark Yaratanlar” ödülleriyle buluşturacak olan organizasyonun; turizm faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, kalite standartlarının yükselmesini sağlamayı, sektör çalışanlarını teşvik ve motive etmeyi hedeflediğini söyledi. Boynueğri, TÜRSAB olarak nihai hedeflerinin Türkiye’nin global turizm markası kimliğine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Turizmde Fark Yaratanlar

BÜYÜK JÜRİ ÖNDE GELEN İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nde Seyahat Acentaları, Konaklama, Rehberler, Gastronomi, Müzecilik, Kültürel Miras ve Çevre Projeleri, Destinasyon Tanıtımı ve Pazarlama, Kültür ve Sanat, Hava Taşımacılığı, MICE, Seyahat Teknolojileri, UNDP Türkiye Sürdürülebilir Turizm Özel Ödülü kategorileri yer alacak. İşletmeler, jüri tarafından ayrıcalıklı hizmetler, yenilikçi deneyimler, hizmetlerin dijitalleşmesi, kültürel, tarihsel ve ekolojik anlamda sürdürülebilir turizme katkı gibi önemli kriterler çerçevesinde değerlendirecek. Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nin Büyük Jüri’si, turizm sektörü ve STK temsilcilerinden, iş insanlarından, akademisyenlerden, kültür-sanat ve tarih dünyasının önde gelen isimlerinden oluşuyor.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILIYOR

Sektörde fark yarattığına inanan kişilerin, kurumların aday olabileceği ya da aday gösterebileceği “Turizmde Fark Yaratanlar” için başvurular www.turizmdefarkyaratanlar.com sitesi üzerinden 4 Şubat 2019 tarihine kadar yapılabiliyor. Sektörde fark yarattığına inanan kişilerin, kurumların aday olabileceği ya da aday gösterebileceği Turizmde Fark Yaratanlar Ödülleri’nde başvurular iki ayrı aşamada değerlendirilecek. İlk aşamada Danışma Kurulu, her kategoride ilk 3’e kalacak finalistleri tespit edecek. İkinci aşamada ilk 3’e kalan finalistler, Büyük Jüri tarafından online olarak değerlendirilecek ve her bir kategoride kazanan 10 proje belli olacak. Jüriler değerlendirmelerini yaparken, kategori kriterlerine uygunluk ve profesyonel kanaatlarını göz önünde bulunduracak.

UNDP, İLK KEZ TÜRKİYE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİ ÖDÜLLENDİRECEK

Turizmde Fark Yaratan Ödülleri’nde ayrıca Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından da Türkiye’de ilk kez Sürdürülebilir Turizm Özel Ödülü verilecek. Ödül, Türkiye’de sürdürülebilir turizmin gelişimine katkı sağlayan, mevcut ve gelecek ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel etkileri dikkate alarak ziyaretçilerin, sektörün, bölgenin ve bölge halkının ihtiyaçlarına cevap veren, turizmin toplum ve çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirerek yerel ekonomiye, doğal ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlayan, turizm faaliyetlerinin gerçekleştiği bölgede yaşayanların yaşam kalitelerinin ve ziyaretçi memnuniyeti ve bağlılığının artmasına önemli derecede etki eden başvuru sahipleri arasından belirlenecek.

Bir Cevap Yazın

sonomed

dream hill

vakıf taşdelen su